Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Komagene
Edem
Serdar Kayhan

Serdar Kayhan

Mail: serdarkayhan@hotmail.com

Müslümanların En Büyük Yanılgısı

 

Müslümanların en büyük yanılgısı

Müslümanların en büyük yanılgısı Allah'ın mutlak bir emrini unutup bir başka vaadine bel bağlayarak tembelliği alışkanlık haline getirmeleridir.

Allahü Teala "sizin için çalıştığınızın karşılığı vardır, akletmez misiniz , düşünmez misiniz" diyerek çalışmayı ve başarıyı teşvik ederken bizler tembellik yaparak, Allah'ın emirlerine aykırı davranarak nasıl olsa bizler müslümanız Allah işimizi kolaylaştırır maşallah inşallahla geçiştirmeye devam etmekteyiz .


Müslümanlar Allah'ın adaletini kendi adaletlerine benzeterek kendi bozuk adaletleri ile mukayese ederek hata yapmaktadırlar. Haşa Allah'ın adaletinin de kendi yamuk adaletleri gibi olmasını temenni ederler.

Yani Müslüman şunu diyor ben Müslümansam her türlü günahı işleyebilirim her türlü melaneti yapabilirim ona rağmen çalışmayıp tembellik yapsam da Allah bana yardım eder.

Peki sen ilah olsan iki kulundan hangisine yardım edersin?

Senin ismin aşere-i mübeşşere arasında var mı?

Sen cennetten bir tapu mu aldın, Allah'ın seni her koşulda başarılı kılacağına dair bir vaadini mi duydun?

Sen ilah olsan Müslümanım deyip her türlü kötülüğü karakter edinmiş, çalışmayıp tembellik yapan kuluna mı başarı verirsin yoksa Müslüman olmadığı halde kötülükten kendini koruyup çalışan ilim akıl ve üstün çaba ile gayret eden kuluna mı yardım edersin?

Tüm kulların sahibi ve yaratanı olan Allah hangi kuluna başarı verir sence?

Bu durumu şuna benzetebiliriz.

Ûniversite sınavına hazırlanan bir öğrenci her akşam barda, pavyonda eğleniyor. Anne babası diyor ki inşallah oğlumuz bu sınavı kazanır . İnşallah sınavda bir aksilik olmaz. Bu ne kadar akılcı ise diğeri de o kadar akılcıdır.

Bunun gibi bizler de tembellik yapar yatarız ekonomiyi düzeltmeyiz, israfı yolsuzluğu hırsızlığı ahlaksızlığı önlemeyiz, sonra da çıkıp deriz ki İnşallah bu ülkeye bir şey olmaz inşallah bu ülke parçalanmaz inşallah kimse bizi yenemez gibi kuruntularla kendimiz aldatıyoruz. 

Ancak müslüman olmayanlar için durum böyle değildir onlar çalıştıklarının karşılığının olduğunu, çalışmadıkları halde geri gideceklerini iki kere iki dört edercesine net bilirler ve bir anlarını dahi boş geçirmezler.

Bu nedenle Müslümanlar gayrimüslimler karşısında sürekli gerilemeye mahkûmdur.

Son olarak şunu ifade ederim:

Peki şayet her şey sizin düşündüğünüz gibi olacaksa  o zaman Müslim bir gayrimüslim ayrımı yapmaksızın  çalışmayı teşvik eden ve çalışana karşılığını vereceğini vaat eden yüce yaradan kendi vadini bozmuş olmaz mı?

Farzedelim ki sizin düşündükleriniz doğru, peki 100 yıldır neden İslam alemi sürünmeye devam ediyor?

Serdar Kayhan

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar