Reklamı Geç
Hatay Alo Böcek
Abdullah Diril Eylül Ticaret
Bulut Oto Cam
Lufian
Abdulkadir Uçar

Abdulkadir Uçar

Mail: kdrucar03@hotmail.com

ŞEHİTLİK DAVETLE OLUR

 

ŞEHİTLİK DAVETLE OLUR


Yine hangi duayı okudun anne?


Vurulduğum yerde güneş açtı.


Yine mi ağlıyorsun anne?


Cennetime yağmur yağdı.


   Her ne kadar şehit haberleri tv'lerde altmış saniyelik ara haberleri derecesine indirgenmiş olsa da, o ciğersûz ateş, sadece düştüğü yeri yakıyor gibi görünse de, bu vatan için canını severek feda eden şehitlerimizin mubarek, aziz mekânları olan şehitliklerin, her gün, her an ziyaretçileri var hamdolsun. 


   24 Agustos 2019 günü Rahmet-i Rahman'ın emir daveti tahakkuk etmiş, yeğenim Ali Uçar'ı , makarr-ı saltanata, rahmet-i Rahman'a uğurlamıştık.

Defin öncesi, dönemin Polis Özel Harekat daire başkanı, şehit olmak için bir çok personeli ile  bir çok terör olayında görev alıp çok çaba sarfettiklerini, fakat nasip olmadığını, bu şerbeti sadece Allah'ın davetini alanların içebileceğini anlatmıştı.

Ben, üzerinden iki yıl geçen şehadet davetine mazhar olan Ali'mizi ziyaret eder, ona ve yanıbaşında medfûn şehit Mehmet Uçar kardeşime Kur'an-ı Kerim okur, onların şahsında tüm şehitlerimize rahmet duaları ederim.

Antakya Şehitliğini ziyaretlerimde nurâni havayı iyice ciğerlerime çeker, cennetin bağlarında,salonlarında geziyormuşçasına lezzet alırım.

Son ziyaretimde Ali ve Mehmet'in bir fedakâr ziyaretçileri ile karşılaştım. Bana "Amca siz Ali Ağabey'in babası mısınız? diye sordu. "Amcasıyım kızım." dedim.

O ana kadar Şehitlikleri sadece şehitlerimizin yakınları ziyaret ediyor, diye düşünüyordum.

İsmini sorduğumda, adının REYYAN olduğunu söyleyen kızımız, imkân buldukça her tatil gününde şehitliği ziyarete geldiğini ve onların aziz topraklarına demet demet çiçekler getirdiğini, bu davranışının da şehitlere karşı bir borcu olduğunu söyledi.

Günümüzde, kızlarımızın olumsuz davranışlar yönüyle birbirleriyle yarış halinde olduklarına üzülerek şahit olurken, REYYAN kızımın bu ulvi davranışı gözlerimi yaşarttı.

Okul kütüphanelerine Şehit Ali Uçar adının verilerek, şehidin adını yaşatmak için okul yönetimi ile görüşeceğini de ifade etti.

Bu düşünce,gayret ve davranışı için O'na cok teşekkür edip muvaffakiyetler diledim. 


   Sevgili okurlarım,


Sizler de Şol cennetin ırmaklarında, bağlarında gezinti yapmak, ruhunuzu o nurani atmosferde dinlendirmek isterseniz, şehitliklerimizi ziyaret edin,istirham ediyorum.

Ol şehitler sizin bizim canımızı, namusumuzu korumak için can teslim eylediler. Bir cuma günü elinizde bir gül tanesi ile başta Hz. Hamza, Hz. Ali kerremallahu vecheh, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin ve tüm şehitlerimizle, cennetin bağlarında sohbete dahil olmak için buyurun şehitliklerimize efendim.


26/11/2021


Çok saygılarımla...

youtube

Makale Yorumları

 • Suphi k29-11-2021 20:18

  Mekânı cennet olsun

 • Sabahattin26-11-2021 11:04

  Diline yüreğine sağlık hocam

 • Esin26-11-2021 09:54

  Ne kadar güzel ifade etmişsiniz. Ağzına sağlık.

 • Fatma26-11-2021 09:06

  Tüm şehitlerimize rahmet duaları son nefesimize kadar??Saygılarımla

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Yükseliş