Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Arslanoğlu
Altıneller Vestel
Recep AYDÖNER

Recep AYDÖNER

Mail: [email protected]

SİZ KİM, FİLİSTİN NİRE?

 

SİZ KİM, FİLİSTİN NİRE?

Filistin konusunda bir konferans, toplantı düzenleniyor ve ülkemizin hayatta isimlerinin bir arada anılamayacağı kişiler bu toplantıda yan yana oturup konuşmaları dinleyip güya destek veriyorlar. İnsanlar sormazlar mı, daha dün Kudüs Gecesi düzenledi diye hapse atılıp yıllarca hayatı karartılan biri vardı hiç adını andınız mı diye? Köpekler her ne kadar kendi aralarında kavga etse de kurdu gördükleri anda bir araya gelirlermiş. Erdoğan nefreti, onun iktidarı öylesine güçlü ki neredeyse tüm dünyadaki şer cephesini bir araya getirip aynı yönde harekete geçirecek. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, Davutoğlu, Karamollaoğlu… şeklinde bir Daltonlar çetesi dizilmiş ki evlere şenlik. Sosyal medyada dillendirildiği gibi bunlar gerçekten Ermeni ardılı olan –yan kökünün Türkçeye uyarlanmış oğlu şekline dönüşmüş ise bu birliktelik daha anlamlı hale gelirdi. Yoksa basit bir Filistin Davasına bu kadar acayip isimleri bir iskemleye oturtmak kimsenin başara bileceği bir iş değildir. Aslen sizlerden hangisi bu güne dek Erdoğan’ın Filistin konusunda sarf ettiği sözlere destek verdi, peşinden iki kelam etti? Bu miting ülkemizde bir üst aklın tüm muhalefeti bir araya getirdiğinin en basit ispatıdır.

Filistin Kurtuluş Örgütü diye görünmeyen bir kuruluş vardı. Zaman zaman camilerimizde, bazen de devlet eliyle yardımlar organize edip gönderirdik. Sonra o örgütün başındaki adam ölünce gönderdiğimiz paraların akıbeti meydana çıktı! Sarışın Fransız eşine 4 milyar Euro bıraktı. Nedense biz erkeklerin açığı hep eş tarafından dökülüyor. Bu tip adamlar yüzünden dava diyebileceğimiz olaylara bakışımız hepten soğuyup vereceğimiz desteği kaybediyoruz. Bu adamın Türkiye’de en fazla seviştiği kişi Ecevit idi. Karşılaştıklarında iki kardeşten daha fazla samimi pozlarla söyleşiler yapardı. Eh bu dürüst(!) kişiliklerde belli icraatlarla tarih sahnesindeki yerini aldı. Erdoğan’ın elinde yıllara göre bir Filistin Haritası vardı ve bunu tüm dünya liderlerine BM’de salladı! İsrail’in sınırlarını şurada bir gösterin de biz de bilelim dedi. Bu liderlerin hangisi, Filistin Mitingi düzenleyenler böyle bir davaya inanıp şu ana kadar kılını kıpırdattı?

Değişik meslek ve meşreplerden kişiler bir konuda masa etrafında toplanabiliyorsa ortada vahim bir durum vardır. Batı Ak Parti hükümetleri esnasında Türkiye’yi istediği gibi yönlendirip emeklerini iç edemediğinden tüm kuklalarını bir araya dizmiş anlaşılan. Bu tiplerin hepsinin ederi bir kişinin özgül ağırlığına ulaşamayacağı için daha fazla partiler kurdurma peşinde koşacaklardır. Oğulların, çocukların ise haritada Filistin’in yerini bulmak yerine Yeni Zelanda’yı işaret edeceklerine eminim. Bulsalar dahi burası Arz ı Mev’ud, Filistin neresiydi ya, diye bocalayacaklarından emin olun. Müslüman liderlere istismarcı, takıyyeci vb isimler veren sol ve uzantılarının düştüğü halleri ibret ve nefretle izlemeye devam edelim. Gün ola, harman ola.

Komagene

Yorum Yazın