Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
Yılmaz Tuhafiye
Halep Tur
Recep AYDÖNER

Recep AYDÖNER

Mail: [email protected]

Gönül Kahvesi

YOZLAŞAN SANAT

Tarkan

YOZLAŞAN SANAT

Son kırk yıldır sanat ve sanatçı camiası tüm kutsal değerlerimize dogma diyerek insafsızca saldırmakta, adeta yabancıların ön karakolları gibi davranarak aile yapımız, dini ve milli değerlerimizi tartışmaya açarak onlarla akıllarınca dalga geçmektedir. Müzikte, tiyatroda, TV-film sektöründe bizi biz yapan ne varsa ayaklar altına almaya çalışmakta, gençliğimizin zihnini dumura uğratmaktalar. Sanat sanat içindir anlayışıyla siz ne anlarsınız, biz ne verirsek onu alacak, ondan öteye de laf etmeyeceksiniz efelenmesiyle milletimize koyun sürüsü muamelesi yapmakta beis görmüyorlar. Bunun o kadar çok örneği var ki bazılarını yazıyla bile ifade etmeye terbiyemiz elvermiyor. Bu sebeplerle milletimizin kutsalları gerçekten çok büyük erozyona uğramış, millet olarak güzel şeylerden zevk alamaz duruma getirilmişiz.

 

Müzik sözlerinde eski şarkılarda sevgilinin tek saç teline bin canlar feda edilirken şimdiki şarkılar "Yerimi yurdumu uykumu

Tende en kuytumu al" tarzı edepden yoksun, tenhada dinlerken insanın tüm süfli duygularını uyandıran sözlerle hassas, körpe dimağları iğdiş ediyor. Kendilerinin interaktif komedyen olduğunu iddia eden adamlar tamamıyle kuşaktan aşağı esprilerle aklı sıra milleti güldürüyorlar. Oysa bunlar gerçekte milletin içtimai hayatının anasını ağlatıyor. Bu tip bir komedi programını birlikte izleyen iki liseli arkadaş sarfedilen o kadar şehevi sözlerden sonra kardeş kardeş gazozlarını bir kenarda yudumlayıp ayrılacaklar! Sonra içinde yaşadıkları toplumun her türlü rezilliklerine şahit olan bu gençler evlilik söz konusu olduğunda güven bunalımı sebebiyle bundan kaçınmakta, şeytanı da yedeğine alarak ortalıkta zombiler gibi dolaşmaktadır. Televizyon kanallarında dizi namına birbirini aldatmak, aile içi sapık ilişkiler, çete oluşumu, milletin kutsallarıyla dalga geçen filmler yüzünden dindar insanımız neredeyse TV'yi açamaz hale geldiler. Tiyatrolarda küfrün bin türlü hali, yine şehvet çağrışımları, sapıklıklar oyunların bel kemiğini oluşturuyor.

 

Bu kadar pisliğin aktığı bir kanaldan beslenen gençliğin Kur'an'dan, namazdan, zikirden, dini meclislerden zevk alıp hoşlanmasını beklemek çölde su aramakla eşdeğerdir. Devlet birkaç yapıyla bunlara karşı mücadele etmeye kalkışsa bile yapılan kocaman bir nehrin küçük bir balık filesiyle kontrolünden ileri gitmiyor. Tunus devlet başkanının yakınmasını hatırlıyorum da; "Bize medeniyet diye cep telefonu ve internet getirdiler. Gençlerin ceplerindeki harçlığı da onlarla aldılar" . Özellikle bu sanat ve sanatçı yapısı, internet, cep telefonu üçlüsü tam bir şeytan üçgeni oluşturuyor ki, o muhteşem Türk Aile Yapısı bu üçgen içerisinde savrulup duruyor. Son yıllarda boşanma oranı öyle arttı ki insanlar yeniden yuva kurmaya çekinir hale geldiler. Sanatçı- aydıncıklarımız ise bu durumdan son derece mutlu, kenarda Haçlılarla beraber el oğuşturuyorlar. Ancak fazla heveslenmeyin, 15 Temmuzda bu milletin mayasının küllerinden bile doğup sizleri denize dökecek kadar güçlü olduğunu gördünüz.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Kapan Mobilya

Yorum Yazın

Esmergil
İstanbul Oto Gaz