ovalı hasar destek dikey sol
OVALI siğorta Sağ

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde


  • 10 Mayıs 2018, Perşembe 11:13
AbdurrahmanParlak

Abdurrahman Parlak

Kıymetli Seçim

Kıymetli Seçim
Türkiye kendisini düzlüğe çıkaracak ve güçlü sıçrama yapabileceği önemli bir eşiğin arefesindedir.Bu eşiğin aşılmasının çok önemli olduğunu son günlerde yaşadığımız hadiselerle bir kez daha anladık. 24 Haziran 2018 de yapılacak, Devlet Başkanlığı ve genel seçimin gündeme gelmesi ile içimizdeki işbirlikçileri ile beraber, topyekün ve blok olarak hep bir ağızdan sanki bizi çok seviyorlarmış gibi, içişlerimize karışarak seçimi erteletme, olmazsa provake etme gayretine girdiler. Buradan yaptıkları bu çirkinliklerle şunu mu anlamalıyız ?

-Bu seçimle beraber, acaba bize giydirdikleri vesayet gömleğimizi mi çıkaracağız ? 

-Üçyüz yıldır Coğrafyamız üzerinde oynadıkları oyunlar son mu bulacak.

-Sizin karekterinize uygun dedikleri ama bir türlü doğru uygulayamadığımız cumhuriyetimiz mi sağlam temellere oturacak ?

-Uyguladıkları ambargo ve kotalarla bir türlü düzene oturtamadığımız ve bizi iki sent için yedi düvele muhtaç eden ekonomi politikalarımız mı değişecek ?

Bizi gelişmiş ülke olmaktan alıkoyan,bu ve benzeri soruları çoğaltmak mümkündür.İşte bu eşiğin kırılma noktası tam da burasıdır.Gelişmiş ülke standartlarında olabilme isteğimizi gerçekleştirmek için zihni devrim patlaması yaşamayı daha ne kadar bekleyeceğiz. Seçimin sonucunda başkanlık sistemi ile beraber bu eşiği olumlu olarak geçeceğimizi bildikleri için mi telaşlılar.

Yoksa avuçlarının içinde gördükleri bu pazarı kaybetme telaşı mı ?

Potansiyelimizi fark ederek kendi kendimizi tanımaya başlayıp,neden geri kaldığımızı sorgulamamızdan mı korkuyorlar. Şu son günlerde içerde ve dışarda gösterilen tepkilerden de anlıyoruz ki, inşallah millet bu seçimde, bir daha akl-ı selimle hareket edip, vesayet rejiminden yana olduğunu söyleyen ve milleti denize dökeceğini söyleyen hadsizlere cevap verecektir.

Bununla beraber bu millet içişlerimize karışarak, referanduma müdahele eden ve taraf olan faşist Avrupa'lıya da demokrasi dersi verip kim olduğumuzu bir daha gösterecektir.

Ey miletim...sonu itibarı ile bizi gelişmiş ülke standardına çıkarmasını umut ettiğimiz eşikteyiz. Şimdi karar zamanı.....

Ya vesayet rejimi ile jakobenlerin oyuncağı olmaya devam edip, bize yutturdukları sistemle gelişmekte olan ülkeler sınıfında kalıp, böylece ekonomik ve siyasi krizlerle boğuşup, demokrasimize balans ayarı yapılmasını kabul etmeye devam edeceğiz.

Ya da bizi gelişmiş ülkelerin standardına ulaştıracak, kendimizi de yönetenlerimizi de, çağın gereklerine ve bu asil millete yakışır bir hayat tarzını yakalatacak zihni kapasiteye ulaşmamızı sağlayacak irademizi, ipoteksiz ve vesayetsiz olarak kullanabileceğiz. Şer güçlere rağmen parlak bir geleceğe yürüme yolundaki irademizin güçlü olması ve çocuklarımıza müreffeh bir ülke bırakabilmenin umudu ile, dünyanın tüm mazlum milletlerinin de sesi olmaya namzet bu ülkenin yolu açık olsun.
Rabbim şu şuhur-u selasenin yüzü suyu hürmetine başımızı eğdirmesin.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık