OVALI siğorta Sol
OVALI siğorta Sağ

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde


  • 10 Mart 2018, Cumartesi 15:43
AliCEREN

Ali CEREN

Ali Kavak Bir Konuştu Pir Konuştu

Ali Kavak Bir Konuştu Pir Konuştu

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'na  ( ATSO ) başkan adaylığını açıklayan Ali Kavak'ı yakinen takip eden gazetecilerdenim.Antakya'da bir otelde adaylığını açıklayan Ali Kavak'ı o günkü toplantı izlenimlerimden dolayı bir yazı yazmış eleştirmiştim.

İki gün önce mevcut başkan Hikmet Çinçin'in samandağ'da bir otelde gerçekleştirdiği Dost Meclisi toplantısındada bulundum.İki başkan adayınıda izledim Hikmet Çinçin'in kendinden emin tavırları dikkatlerimden kaçmadı.

Gelelim Ali Kavak'ın samandağı'ndaki Birlik Beraberlik ve Kardeşlik Hareketi adı altında gerçekleştirdiği işte o buluşmadan notlarım.

KAVAK BİR KONUŞTU PİR KONUŞTU

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Adayı Başarılı İş Adamı Ali Kavak, ikinci büyük buluşmasını Samandağ Truva Life Otel’de gerçekleştirdi. Samandağlı İşadamlarının yanı sıra, Samandağ Belediyesi Başkanı Mithat Nehir ve CHP Eski Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, İş Dünyasının önemli isimleriyle birçok davetli katılım gösterdi.

BULUŞMA YOĞUN KALABALIĞA SAHNE OLDU

Ali Kavak’ı desteklemek adına Samandağ'da bir otel’de buluşan yüzlerce işadamı, programın sonuna kadar İş Adamı Kavak’ı desteklediklerini belirterek başarı sloganları attı.

KAĞIT ÜZERİNDE HERKES 5 YILDIZ ALIR 

Açıklamalarda bulunan Ali Kavak, sözlerine başlamadan önce, şahsına eleştirilerde bulunan Hikmet Çinçin’e, önce kendi işine baksın sonra bizleri eleştirsin, dedi. Kavak açıklamalarında; “Şuanki mevcut yönetim bize seçime girecek olan işadamlarının listesini vermiyor. Onu bile engelliyor. Nasıl bir beş yıldızlı ticaret odası ise bilemiyorum. Sayın Hikmet Çinçin burada bir kaç gün önce yaptığı açıklamada, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası beş yıldızlı bir oda dedi. Benim sekiz tane şirketim bu odaya kayıtlı. Benim bu odaya yıllık tahmini ödediğim para 100 Milyardan aşağı değil bu odaya. Ve ben burada bilgilere erişemiyorsam karşımdaki yönetimin zaafı olduğu kadar benden korktuğu izlemini yaratıyor. 5 Yıldızlı odamız ne yaptı ben anlamakta zorlanıyorum. Kağıt üzerinde herkes bu 5 yıldızı alır. Zaten Türkiye’de yıldız almak o kadar kolayki gelen giden yıldız dağıtıyor. 5-10 kuruş veren her yerden yıldız alabiliyor.” dedi.  Sözlerine devam eden Ali Kavak; “Aynı zamanda 2016 yılında inşaatına başlanmış olan ATSO binasına şuana kadar 2 Trilyon 350 Milyar para harcanmış ve bu odanın halini herkes biliyor. 5 yıldızlı odamız malesef bu!” dedi.  

KAVAK: ÇİNÇİN 13 SENEDİR ATSO’DA NE YAPTIN?

ATSO Başkan Adayı Ali Kavak açıklamalarında, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin’in seçim tutumuna eleştiride bulundu. Kavak açıklamalarında; “Burada  birkaç gün önce açıklamlarda bulunan sevgili kardeşimiz Hikmet Çinçin Bey, şahsıma birkaç eleştiride bulunmuş. Bana bir cevap hakkı doğdu. Aslında ben bu konuya hiç girmeyecektim ama bana bir cevap hakkı doğdu. Sayın Hikmet Çinçin çıkıp diyor ki Ali Kavak Samandağ’a ne yapmış? Ben Samandağ’ına bir faaliyet yapacak pozisyonda değildim. Ben Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanıydım. İhracatçı birlikleri yarı devletçi kuruluşlardır. Dolayısıyla bizim orada yaptığımız bir liralık harcamalar bile tamamen bakanlığın onayından geçtikten sonra yapılır. Sonra ben sadece Hatay’ın değil ben Akdeniz bölgesinin tümünün ihracatçılar birliği başkanıydım. Peki ben sana soruyorum Hikmet Çinçin, 47 tane personel çıkarttın, bir tane personel varmı Samandağ’ından? Burs veriyordun acaba Samandağ’ından kaç kişi burs alıyor? Maval okumak çok kolay, bana belgelerii getir kardeşim, sen 13 senedir ne yaptın?” dedi. 

BU ODAYA NASIL VİZYON KAZANDIRABİLİRİZ DERDİNDEYİZ

Kavak; “Aday olmamın en büyük nedenlerinden biri de Hatay’ın ticarette iyi yerlere gelmesini sağlamak. Aynı zamanda biz bu odaya nasıl bir vizyon kazandırabiliriz derdindeyiz. Çünkü biliyoruz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası iyi yöneltilmiyor. ATSO’ya kalite getireceğiz. Biz orada şeffaf, girişken, katılımcı ve dürüst yapı oluşturacağız.” dedi. 

SENİN NE İŞİN VAR ATSO’DA DİYENLER OLDU!

Ali Kavak açıklamalarında; “Birçok dostum, ATSO seçimlerinde ne işim olduğunu sordular. Onlara buradaki arkadaşlarımın desteği ile cevap vermek istiyorum. Benim adaylığımı coşkuyla karşılayan insanları görünce, bu soruyu yönelten arkadaşlarıma da cevaplarımı vermiş oluyorum.” dedi. 

GENÇLERMİZE FIRSAT VERECEĞİZ

Başkan Adayı Ali Kavak sözlerine son vermeden önce; “En büyük projelerimizden biri de gençlerin ATSO’da yer alması ve ticarette rol alması olacak.” dedi. Kavak; “Gençlerin vizyonu, bilgileri ve becerileri aynı zamanda araştırma ve geliştirme yöntemleri bizim çok çok üstümüzde. Bizim sadece deneyimlerimiz onlardan farklı. Ama onlar her anlamda bizden çok daha ilerideler. Ama biz bu gençlerimize maalesef fırsat vermiyoruz. Bizim en önemli projelerimizden birisi bu, gençlerimize fırsat vereceğiz.” dedi. Ali Kavak’ın sözlerine son vermesiyle birlikte salonda destek sesleri yükselerek, Ali Kavak’a; Samandağ seninle gurur duyuyor, tezahüratında bulunuldu. Programın ardından misafirleri ile tek tek tokalaşarak teşekkür eden Ali Kavak’a işadamları tarafından yoğun sevgi gösterisinde bulunulurken, program toplu fotoğraf çekimleri ile son buldu.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık