OVALI EMİSYON SOL
Ovalı hasar destek dikey sağ

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde


  • 16 Ocak 2019, Çarşamba 16:32
ArzuYalçın

Arzu Yalçın

HATAY’IN KADERİNİ İBRAHİM GÜLER DEĞİŞTİRECEK

HATAY’IN KADERİNİ İBRAHİM GÜLER DEĞİŞTİRECEK

 

F. Arzu Yalçın [email protected]

 

Partilerin belediye başkanı adaylarını belirlemesi sonrası, seçim çalışmalarının ivmesi her geçen gün yükseliyor. Söyleyecek sözü olanlar halkla kucaklaşıyor halkın taleplerini dinliyor ve gönüllerini de alarak çalışmalarını sürdürüyor. Ak Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın, İbrahim Güler çalışmalarını sürdürürken halkla bütünleşmeye çok büyük özen gösteriyor. Hatay’da ulaştığı her noktada büyük ilgiyle karşılaşıyor. “Coğrafya kaderidir” sözüyle gönüllerde yer eden Sayın Güler’e, vatandaşlar Hatay’ın “makûs kaderini” değiştireceğine inanıyor, gösterdikleri ilgi, söz ve davranışlarıyla da bunu belirtiyorlar.

 

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler’e vatandaşların gösterdiği yakın ilgi nereden kaynaklanıyor. Bunun değişik nedenleri var. Bana göre, birçok insan bu ilginin AK Parti’nin iktidarda olmasından kaynaklandığını düşünüyor olması. Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanız Recep Tayyip Erdoğan’ın varlığı, liderliği en büyük etken. Gücünü hükümetten alan bir başkan bu gücü, yerelde doğru yansıtacak insan olması da çok önemli. Partinin yaptırdığı yerel anketler ve parti içi eğilim yoklamasından en doğru adayın İbrahim Güler olduğu ortaya çıktı. Sayın, Güler iyi bir işadamı ve bölgeyi iyi, tanıyan, halkın sesine kulak veren, aynı ortak yaşamı paylaştığımız farklı etnik kökenlerden olan tüm insanları kucaklaması da doğru bir aday olduğunu göstermiştir. Cumhurbaşkanımızın takdirinin bu yönde olması da ne kadar doğru olduğunu ortaya koymaktadır. İbrahim Güler’de yaptığı çalışmaların, karşılığının olması ne Cumhurbaşkanımızı ne de partiyi yanıltmadığını, oy oranının yükselmesine etki edeceğini de göstermektedir.

 

Ak Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler’in yoğun ilgi görmesinin diğer bir nedeni en büyük rakibi olan CHP’nin adayı olan, mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’tır. Sayın, Lütfü Savaş on yıldır (Antakya ve Büyükşehir Başkanı olarak) Hatay’ı yönetmektedir. Ortaya koyduğu hiçbir başarı öyküsü bilmiyorum. Bana göre 22 yıldır Hatay merkeze hizmet eden başkan adayı da olmamıştır. Sanal kurgularla başarı öyküleri yazarak kenttin bilbrodlarına dev afişlerle doldurmak dışında. Hatay’ı dünya ile buluşturacağını

idda edenler hayali projelerle halktan oy alanlar, oy aldıktan sonra hiçbir hizmet üretemeyenler… Hataylı için dünyaya buluşmayı bırakın yollarda yürümek araba kullanmak kabus olmuştur. Hatay’ın kıt kaynakları heba edilerek yollar yürünemez, arabalar çukurlarda zıplayarak gitmek durumunda kalmıştır. Kış ayı gelip yağmurlar başlayınca alt yapısı olmadığından evleri su basmış. 2018 yılının yaz ayında bazı mahalleler 3 ay susuz kalmış tankerlerle su taşınmıştır. Daha şehrimiz ile ilgili birçok sorun vardır. Yalnızca bu mu? Tabiki değil. Belediye Başkanları tabi oldukları “5393 sayılı Belediye kanunu”’daki görevlerini ne olduğunu bilmeden, yapmak zorundaki olduklarını görevleri yapmadan hayali afişlerle halkı etkilemeye çalışması da abesi iştigaldir.

Bu gün Hatay halkının, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler’e gösterdiği yoğun ilginin asıl sebebi, sorunlarına, yaşama hakkına yolda bir çukura düşüp hastanelik olma korkusuna sona verecek. Ramazan ayında tankerlerle su getirme işkencesine son verilmesi. Başka şehirlerde yaşayan insanların sahip olduğu hizmeti sunacak başkan adayı olduğuna olan inancından kaynaklanmaktadır. Halk hizmet beklemekte, hizmet götürecek başkan istemektedir.

 

Sayın, Güler’in iş yaşamındaki başarılarından, AK Parti il başkanlığı döneminde Hatay’a aktarılan kıt kaynakları verimli kullanması yönünde verdiği mücadeleleri halkımız yakinen bilmektedir. Halkımız Hatay’a en iyi hizmeti vereceğine ve halkın sorunlarına çözüm bularak halkı yanıltmayacak tek aday olarak İbrahim Güler görmekte ve inanmaktadır. İşte bu nedenle halk, Sayın, İbrahim Güler gelecek, millete hizmet getirecek, Hatay’ın Kaderini değişecek demektedir. Sayın, İbrahim Güler Yolunuz açık olsun .


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık