OVALI siğorta Sol
OVALI siğorta Sağ

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde


  • 08 Kasım 2017, Çarşamba 19:46
FerhatHalk

Ferhat Halk

MİLLİ DURUŞUN ŞARTI MI OLURMUŞ!

MİLLİ DURUŞUN ŞARTI MI OLURMUŞ!

Milli duruşu ön koşulu yada şartı yoktur. “Tek Vatan,Tek Devlet, Tek Millet ve Tek Bayrak” kâfidir. Milli olmak ortak bir değerdir, hiç bir şahsın tekeli veya mülkünde değildir. Milliyetçi duyguyu bir kişiye, kesime, gruba hapsetmemeli, bir oluşum üzerine yıkmamalı, dahası bunu yalın sloganlara dönüştürüp kendi haline terk etmemelidir. Aksi takdirde büyük tehdit ve tehlikelere yenik düşerz.

Milletimiz kültür, tarih, maneviyat gibi ortak değerlere bağlılığı sayesinde bu günlere gelmiştir. Milli olan bu duruş taklit ve özentiyi reddetmekte ve layığı ile yapılacak gerçek icraatlar gerektirmektedir. Milli duruş ve davranış, şahsi ve nefsi bir şarta bağlı olmaz, olamaz . İçimize yerleşik olan bu kararlı duruş, Milletimizin her bir ferdine çok ciddi vebal ve sorumluluklar yüklemektedir.

Bu toprakların adı Anadolu’dur. Önce Selçuklu, ardından Osmanlı, son olarak da Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak nak’ş edilmiştir. Vatan dediğimiz ve her karışını ay yıldızlı Bayrakla süslediğimiz bu sağlam temeli iman, inanç, kararlılık ve geleneklerle beslenmektedir. Bizler şu cihanda bir tek kendi Milletimizle omuz omuza verir, canımızı emanet eder, yalnız Yüce Allah’a sırt dayarız.

Kıyamete kadar sürecek bu yolculuğumuzun şimdi 2017 Kasım’ındayız.

Bu hatırlatmamın bir manası olacaksa (ki inanıyorum olacaktır) lütfen kendi içimizde, özümüze dair yeni sorgular ve muhakemeler edelim. Gerekirse de bu düşüncemizi geri beslemeye alalım. Çünkü bu ülkede Milli olduğuna inan, içinde bunu zerre hisseden bu vatanı seven hiç kimsenin hata lüksü yoktur. “Milli mücadele anında, içeride çeneye tutuşmak hepten hakkımız olan dâvâya ihanettir. Bu tutum, düşmanın kabına açık veya gizli su taşımaktır. Milli duruş hiçbir şekilde …. kişisinin yüzünden, …. olayından dolayı gösterilebilecek …. bahanelerini kabul etmez.

Kişinin şahsi menfaatleri dahi zarar görmüş olsa amasız, lâkinsiz, fakatsızdır!”

Pkk cephemizden, Pyd sırtımızdan, Ypg solumuzdan, Daeş sağımızdan, Fetö içimizden… Abd üstümüzden, Avrupa altımızdan, dahası üç beş Ülke hariç, tüm dünya yedi yönümüzden kazanımızı kaynatmaya çalışırken, birer mazeret bulup dik durmaktan kaçınmak kolaycılıktır, korkaklıktır.

40 kişi bile kalacak olsa bu Vatan savunulur. Milli bilincimiz hamdolsun ki var. Ama biraz daha yükseltirsek tadına doyulmaz değil mi? Zaten dev gibi orduları yenen “1000 atlımız” var. İşte onlar her akında moral bulsun, şen olsun. Her an ve her alanda Milli bir seferberlik olsun. Olsun ki kem gözlere ve düşmanlık edenlere nispet olsun.

Şöyle bir düşünün, ABD ve Avrupa'ya bu kadar saldırı var mı? Olsa ne olurdu? Varsa da ne kadarı gerçektir? Düşünsel olarak alın monte edin, empati yapın bakalım bu kadar saldırı, kan, gözyaşı, tehdit ile ABD’li ve Avrupa’lı kaç gün nefes alır, kaç raunt dayanırdı? Bakın üç beş (göstermelik!) güya terör eylemi olduğunda feryat figanlarla ortalığı nasıl kasıp kavuruyorlar. Güvenlik tedbiri diyerek uyguladıkları yaptırımlarla ta burnumuzun içine girip üstümüze saldıkları teröristleri yetmezmiş gibi her fırsatta da “İslam” başlığı atarak inancımıza, kültürümüze, adımıza, sanımıza, kimliğimize halel getirmeye çalışıyorlar. Ama içimizdeki bazı kişi ve grupların (Milli düşmanların) gözü, özentisi ve hevesi halen Avrupai. Kimi kasten kimi de yanılgıya düşerek. Örneğin; her olay ve gelişme sonrasında, zam haberinde, can sıkıntısında yani her fırsatta Devlete, Kurumlarına, adamlarına, benimsediğin partiden olmadığı için hükümete saldırmanın, bin bedduayla kazan kaldırmaya çalışmanın, eleştiri sınırlarını kasten aşarak foseptiğe dönüştürmenin, asıl düşmana laf etmemenin gerekçesi, şehidini

gömerken bile, kurşun sıkan teröristi es geçip, avaz avaz kendi Devletine savurmanın makul ve mantıklı “ama’sı …” nedir acaba?

Artık şehir efsanesi gibi, akıl fukarası, şartlı ve çakma, sözde Milli duruşlar için “başımız sağ olsun” demenin vakti gelmedi mi?

Bu arada kendi hesaplaşmamız, kendi mahremimizdir. Şayet senin partin ve siyasetçin, diğer parti ve siyasetçiden daha da Milli ise, seçim zamanı o diğerinkinin sandığına hep beraber tekmeyi vuralım, dağılıp gitsin olmaz mı?

Bu vesileyle, yüreğindeki Türk Bayrağı ve Vata sevdasıyla kanını feda eden şehitlerimize rahmet, ülkemizde ve dünyanın dört bir köşesinde halen ter dökmeye devam eden Milli neferlerimize de selâm olsun.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık