OVALI siğorta Sol
Ovalı hasar destek dikey sağ

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde


  • 28 Mart 2018, Çarşamba 8:16

ATSO SEÇİMLERİ YAKLAŞIRKEN

ATSO SEÇİMLERİ YAKLAŞIRKEN

Antakya Ticaret ve sanayi odası seçimleri yaklaştıkça oda seçimlerine yönelik kulislerde hareketlilik yaşanıyor.Hikmet Çinçin ve Ali Kavak’ın seçim ofisi olarak kullandıkları yerler her akşam hareketli toplantılara sahne oluyor.

ATSO Başkan Adayı Ali kavak dün bir radyo programına konuk oldu.Bu programda anladığım kadarı ile  danışıklı dövüş yapıldı ve Ali Kavak’ın istediği soruldu . ve Ali Kavak bu soruları yanıtladı.Zaten program baştan sona kadar sunucu ile Ali Kavak arasında gülüşmeler ve kahkahalarla geçti.

Örneğin Hikmet Çinçin’in kamuoyu önünde Ali Kavak’a sorduğu sorular  bu programda hiç sorulmadı.Daha da açık bir ifade ile bu programda Ali Kavak’a hiçbir soru sorulmadı demek, bana göre  daha doğru bir tespittir.

Halbuki bu seçim sürecinde Ali Kavak ile ilgili sosyal  medya da çok ciddi ve bence cevaplanması gereken iddialar ve sorular var.Radyo programcısının ve Ali Kavak’ın bunlardan habersiz olması mümkün değil.Halbuki ATSO gibi Antakya sivil toplum ve meslek örgütlerinin amiral gemisi sayılan ATSO Başkanlığına aday olan Ali Kavak kendisine bu sorular sorulmadan bile, hazır mikrofon önündeyken bu iddialara cevap vermesi gerekiyordu.Ama yapmadı.. Dilerim seçim öncesi bir programda bu iddialara cevap verir.

Ali Kavak birkaç gün önce yanında çalışan  sevgili arkadaşım Ali Yolcu ile HRT de  bir programa yapmıştı.Bu program radyoda yapılan programdan hiçbir farkı yoktu.Çünkü bu program dada danışıklı sorular soruldu ve danışıklı yanıtlar alındı.

Örneğin radyocu yada Televizyoncu olsam, Ali Kavak’a şu soruyu sorardım.Sayın Ali Kavak sadece Hatay da değil Adana ve Mersinde Alevi kitlesi içersinde fitne ve nifak sokmaya çalışan çok sayıda Alevi şeyhine karşı adeta terör uygulayan ,darp eden sakallarını kesen ve uçtuğunu iddia eden bir meczubun yandaşları ile neden beraber yürüyorsun.Böyle bir şeye neden gerek duyuyorsun?

Ben bu iddiayı boşuna ortaya atmıyorum. Samandağ cumhuriyet savcılığının hazırladığı iddianamede şu an Ali Kavak’ın seçim kampanyasını adeta üstlenmiş bir insanların ismi bulunuyor.Merak edenlere bu iddianameyi gönderebilirim.

İkincisi ve daha da önemlisi, FETÖ/PDY ile suçlanmış ve henüz bu suçlamalardan aklanmamış insanlarla neden beraber yürüyor Sayın Ali kavak?

ATSO Başkanı olduğun zaman acaba ATSO bu cemaatlerin ve fitneci çevrelerin hizmetine mi girecek?

Bu iddialar ,Hatay’ın kardeşlik ve barış içersinde bir arada yaşma kültürüne çok açık bir tehdit olarak algılanmaktadır.

Sayın Ali Kavak radyocuların ve televizyoncuların soramadığı bu sorulara yanıt verirse bence kamuoyunu rahatlatmış olur.

Şimdi gelelim Hikmet Çinçin’in Ali Kavaktan yanıtını beklediği sorulara….Bu soruları ben buradan yorumsuz olarak aktarıyorum.

İşte Hikmet Çinçin’in kamuoyu oyu önünde Ali Kavak’a sorduğu sorular….

DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM,

ANTAKYA TİCARET VE SANAYİ ODASI SEÇİMLER YAKLAŞMAKTA. KISA BİR SÜRE SONRA “MEDENİYETLER ŞEHRİ” ANTAKYA’DA BİR DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞANACAK. SEÇİM ÖNCESİNDE HER İKİ ADAY DA SEÇMEN KİTLELERİNİ MUTLU EDECEK PROJELER OLUŞTURURKEN MERAK ETTİĞİM BİRKAÇ SORU VAR. BUNLARI KAMUOYUYLA PAYLAŞMAK İSTİYORUM.

BİLDİĞİNİZ ÜZERE SAYIN ALİ KAVAK 28 YILI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI OLMAK ÜZERE 32 YILDIR AKİB BÜNYESİNDE YÖNETİCİ OLARAK YER ALMAKTADIR. DEVLETİMİZİN İHRACATÇILARA SUNDUĞU EN ÖNEMLİ DESTEK OLAN DFİF (DESTEKLEME VE FİYAT İSTİKRAR FONU) 1995 YILINDA İHRAÇ EDİLEN ÜRÜNÜN TONU BAŞINA 120 $ OLARAK İHRACATÇILARA SUNULMAKTAYDI. BUGÜN NARENCİYE İHRACATINDA AYNI DESTEK TON BAŞINA 50 TL YANİ 12-13 $ ÇİZGİSİNE ÇEKİLMİŞTİR. BU DURUM ORTAYA ÇIKARKEN SAYIN ALİ KAVAK NEREDEYDİ? DFİF RAKAMLARININ BU DERECE AZALMASINA KARŞI İHRACATÇILARINI KORUYACAK NE GİBİ GİRİŞİMLERDE BULUNDU? DFİF RAKAMLARININ DÜŞÜŞÜNÜ ENGELLEMEK İÇİN HERHANGİ BİR HAMLESİ OLDU MU?

NARENCİYE TANITIM GRUBU’NA VERİLEN BÜTÇELER KULLANILARAK AKİB YÖNETİM KURULU BAŞKANI; SAYIN ALİ KAVAK VE YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI; NECDET SİN, 105 ÜLKEYE SEYAHAT ETTİLER Mİ? YILLARDIR GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ SEYAHATLERİN MALİYETLERİ NE KADARDIR? BUNUN NE KADARI NARENCİYE TANITIMI İÇİN AYRILAN FONLARLA KARŞILANMIŞTIR? NARENCİYE İHRAÇ ETTİĞİMİZ ÜLKELERLE, SEYAHAT EDİLEN ÜLKELER BİRBİRLERİNİ TUTMAKTA MIDIR?

HATAY’DAKİ İHRACATÇILARDAN KAÇ TANESİ RUSYA’YA DOMATES İHRACI İÇİN İZİN ALABİLMİŞTİR? HATTA AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ’NE ÜYE OLAN KAÇ İHRACATÇI FİRMA BUNU BAŞARABİLMİŞTİR? BU SORUMU BEN CEVAPLAMAK İSTİYORUM; YANIT 0 (SIFIR)… SÖZ KONUSU İZNİN ALINAMAMASI BİR YÖNETİM ZAFİYETİ DEĞİL MİDİR?

SAYIN KAVAK’TAN SORULARIMIN CEVAPLARINI BEKLİYOR, KAMUOYUYLA SAYGIYLA PAYLAŞIYORUM.

SAMANDAĞ, OKULUNU BEKLİYOR

28 yılı yönetim kurulu başkanlığı olmak üzere 32 yıldır AKİB Başkanlığı yapan Sayın Ali Kavak son günlerde Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın tüm yaptıklarına rağmen odamızı sivil toplum kuruluşlarına öncülük etmediğine ve söz konusu olmamakla birlikte maddi sıkıntılardan dolayı bursları kestiğine dair eleştirilerde bulunmuştur. Ben de bu asılsız eleştirilere karşı sormak istiyorum; 2014 yılında protokolü imzalanmasına rağmen Samandağ’a yapılması planlanan okulun akıbeti ne olmuştur? 28 yıldır AKİB Başkanlık Koltuğu’nda oturan Sayın Kavak’ın Samandağ’a okul vaadi “Çiftlikbank”a dönmüştür. Tüm bunlar olurken AKİB tarafından Antakyalı ve Samandağlı İhracatçılar’ın destekleriyle ve Narenciye Tanıtım Grubu’nun narenciye tanıtımı için kullanması gereken Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu (DFİF) paralarıyla dönemin bakanı Zafer Çağlayan adına inşa ettiriilen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni hizmet binasında eklediğim fotoğraflardan da göreceğiniz üzere 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’ndan bu yana, yani 4 yıldır Mersin’de eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık