Asi Künefe sol
Güneyler döviz sağ

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde


  • 25 Haziran 2018, Pazartesi 2:04
MuhammedGömük

Muhammed Gömük

SÜLEYMANCILARIN MÜNAFIKLIĞI

SÜLEYMANCILARIN MÜNAFIKLIĞI

 

Birini ya da birilerini münafıklık ilan etmek çok ciddi bir ithamdır. Manevi sorumluluğu büyüktür. Bunu göze alarak ve hiç tereddüt etmeden söylüyorum: Süleymancıların münafıklığı artık mide bulandırıcı boyutlara ulaşmıştır.

Süleymancıların münafıklık sebeplerini açıklamadan önce somut bir olayla örnekleme yapmak, işkembe-i kübrâdan atmadığımı göstermek istiyorum.

Süleymancılar, son yurtlarını Kırıkkale Yenimahalle’de Enderun adıyla açtı. Asfalt yolların ırzına geçerek açılan bu yurtta Ramazan boyunca teravih namazı kıldılar, Cuma namazı kıldılar; bayram gelince bayram namazı da kıldılar. Devletin camiilerine gitmediler, gitmiyorlar. Sözüm ona cumhuriyet rejimini, Türkiye Cumhuriyeti’nin Diyanet İşleri Başkanlığı gibi kurumlarını protesto ediyorlarmış. Bu anlattığım mevzu öyle basit bir mesele değildir. Çok ciddi bir münafıklık örneğidir. Mescid-i Dırar Vakasını bilir misiniz? Peygamberimiz zamanında münafıklar Mescid-i Dırar adıyla bir nifak yuvası inşa etmişler ve Peygamberimizin etrafındaki cemaati buraya çekerek Müslümanları bölmeye, İslam birliğini bozmaya çalışmışlar; akâbinde Tevbe Suresinin 107-110’uncu ayetleri inzal olmuş, Alahü Teala Dırar Mescidindekilerin niyetinin ibadet/rububiyyet değil münafıklık olduğunu bildirmiş ve Peygamber Efendimiz de bu nifak yuvası mescidi yıktırmıştı.

Süleymancıların her bir yurdu Mescid-i Dırar’dır, dozerlerle yıkılmalıdır. Süleymancılar güya Kur’an öğretiyoruz, talebe yetiştiriyoruz, İslam’a hizmet ediyoruz diyerek kendilerini maskeliyor; velakin gizli kapılar ardında siyasetin anasını ağlatıp münafıklık yapıyorlar. Bizler bütün bu hizmet martavallarına FETÖ’den aşinayız. Müslüman, bir tuzağa iki kere düşmez, düşmemelidir!

Kimlere Süleymancı denir? Güya Süleyman Hilmi Tunahan’ın Nakşibendi yolundan giden tarikat ehline Süleymancı deniyor. Yalanın, yanlışın daniskasıdır. Zira 12 Eylül İhtilalinden sonra NATO’cu generaller, Süleymancıların ağababalarıyla oturup bir anlaşmaya vardılar ve kendi kontrollerinde olmaları kaydıyla onlara ilişmeyeceklerini dikte ettiler. Süleymancıların ağababaları da bunu kabul ettiler. Tek tek isim vermiyorum, merak edenler kısa bir araştırmayla detaylara ulaşabilirler. O günden bugüne Süleymancılık uhrevi tarikinden sapmış, dünyevi bir cemaat hâline dönüşmüş ve her dâim siyasetle iç içe olarak kâh Turgut Özal’a kâh Meral Akşener’e toplu oy vereceklerini ilan etmişlerdir. Ne hikmetse de bir türlü milli görüşe, Necmettin Erbakan’a oy vermemişlerdir!

Kimlere Süleymancı denir deyince bu anlattıklarımı lütfen aklınıza getiriniz. Hatta badem bıyıklarından, kahır ekser göbekli oluşlarından ve makam mevki sevdalarından da onları teşhis edebilirsiniz.

Süleymancıların münafıklığına devam edelim. Teknoloji artık çok ilerledi. Söylenenler, yapılanlar artık gizli kapaklı kalmıyor, kalamıyor. Nitekim 24 Haziran Seçimleri sürecinde Süleymancıların maskesi iyiden iyiye düştü.

İlk önce İstanbul Sekreteryası imzasıyla Süleymancıların tüm bölge mümessilliklerine gönderilen 22 Haziran 2018 tarihli yazılar (kendi ifadeleriyle tamimler) ifşa oldu. “Milletvekili genel seçimlerinde İyi Parti’ye (İP), Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Meral Akşener’e oy vereceksiniz” ibaresi bulunan emrivaki yazılar gündeme bomba gibi düştü.

Ardından Süleymancıların whatsApp yazışmaları ifşa olmaya başladı. Örneğin Almanya Köln’deki Burak Hoca namlı Süleymancı, yurt dışı ve yurt içindeki ihvanına yolladığı mesajlarda “IYI diye bir parti olması gerek, oyumuzu ona vereceğiz, büyüklerimiz öyle diyor” yazıyordu.

Bak hele bak, sorsan ibadetten başka işleri olmayan, Kur’an’dan başlarını kaldırmayan, siyasetle işleri olmayan iman ehli zevatız diye kendilerini tanıtırlar. Biz de işte tam o yüzden Süleymancıları münafıklıkla iham ediyoruz. Ya göründüğün gibi olacaksın, ya olduğun gibi görüneceksin. Kimse size İP’e oy vermeyin demiyor. İsterseniz İsrail vatandaşlığına geçin. Bize ne! Yeter ki riyakârlık, sahtekârlık yapmayın! Yeter ki bizi aptal yerine koymayın! Yeter ki dinî değerleri dünyevî menfaatlerinize alet etmeyin!

Şimdiden sonra ne mi yapmalı? Lamı cimi yok, bu Süleymancılara FETÖ muamelesi yapılmalı! İsmi belki SETÖ olabilir… Emin olunuz yine “Kur’an kursları yıkılıyor, Müslümanlara zulmediliyor” diye ortalığı velveleye verecekler. Çığırtkanlığı çok iyi becerirler, aynen siyaset cambazlığını becerdikleri gibi… Ama artık yeter! Adalet ve Kalkınma Partisinden, Sayın Cumhurbaşkanımızdan bu münafıklığa acilen el atılmasını istiyoruz. Süleymancıların yurtları Devlete geçsin. O yurtlarda mecburiyetten kalan, milletten sadaka toplamak için köle gibi kullanılan öğrencilere Devletin şefkat eli uzatılsın. Süleymancıların Bilim ve İnsan Vakfı ile diğer kuruluşları da kapatılsın. Türk Milleti bunları istiyor. Temizlik imandandır. Lütfen gevşeklik gösterilmesin!

Türkiyemiz yeni bir döneme girdi. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi ile Başbakan-Cumhurbaşkanı ikilemi, mantıken arızalı o kötü sistem sonlanmış bulunuyor. Yeni sistemle milletin aklı Devletin en tepesinde doğrudan temsil edilmiş olacak. Ak koyun gerçekte

kimmiş, kara koyun gerçekte kimmiş, belli olacak! Bürokrasi hızlanacak! Devlet çarkları daha hızlı dönecek. 2023 ve 2071’e giden kutlu yolda daha büyük, daha güçlü ve kendine daha çok güvenen bir Türkiye olacak.

Seçim sonuçlarının dinimiz, milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olması yönünde dua eden tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Ortalıkta bu kadar münafık varken sizler gerçek bir Müslümanlık örneği ortaya koydunuz. Sizleri asla unutmayacağız.

24 Haziran Seçimlerinin ülkemiz, milletimiz, Devletimiz için hayırlı olmasını diliyor; halkımızın bir kesimine değil tamamına saygılarımı sunuyorum.

 

Muhammed GÖMÜK

Tay-Der Başkanı

24/06/2018


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık