OVALI EMİSYON SOL
Ovalı hasar destek dikey sağ

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde


  • 21 Mayıs 2019, Salı 14:42
Recep AYDÖNER

Recep AYDÖNER

DİKTE EDİLEN TARİH

DİKTE EDİLEN TARİH

Bir adam düşünün ki, geçirdiği travma nedeniyle hafızası kaybolmuş, geçmişine ait ne varsa tamamı silinmiş. Böyle bir adam kendine ne kadar gelebilir, ileriye dönük güçlü adımlar atıp gelecek planlaması yapabilir? İşte Osmanlıyı yıkan İngilizler, CHP gibi kullanışlı bir işbirlikçiyle bizi biz yapan tüm değerleri tırpanlamıştır. Bazı aymazların dalga geçerek inkılapları savunması, bizi iki mezar taşı okumayla tarihimizi bir tutmasının aslında böyle bir rezillik yatmaktadır. Hala en büyük marka olan Osmanlı’dan vazgeçip küçücük, tarihinde hiçbir başarı öyküsü bulunmayan Türkiye Cumhuriyeti olmakla övünüyoruz. Oysa inkılaplarla CHP bir milletin benliğini, kişiliğini, tarihini, geleceğini çalmıştır. Sırtını yaslamanın siyasetimizde, kişisel hayatımızda, uluslararası ilişkilerde ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. İşte maalesef CHP bizim eşsiz güç aldığımız geçmişimizle ilgimizi kesmiştir. Dindaşlarımızla, hâsılı gönül bağlarımızı koskoca bir İslam ümmetiyle kesmiştir. Şimdilerde daha yeni Malazgirt, İstanbul’un Fethi, Çanakkale Savaşı, Kut’ül Amare gibi dönüm noktaları anılmaya başlandı.

Milletimize dayatılan bir tarih var ki, Nasrettin Hoca’nın leyleğin ayağını, kanadını, bacaklarını kestikten sonra “İşte şimdi kuşa benzedin” demesine benziyor. Neresine baksanız elinizde kalan bir tarihi tüm milletimize resmi tarih olarak okutuluyor. Çocuklar neye inanacağını şaşırdığı için resmen apışıp kalıyor, adeta aptallaşıyorlar. Öyle ya, bir ders önce padişah astığı astık, kestiği kestik bir diktatör olarak anlatıldıktan sonra çocuğun gözünde nasıl bir geçmiş canlanacaktır? Bu çocuk kendisini nesebi gayri sahih (sözüm meclisten dışarı; piç) gibi hissetmeyecek midir? Çocuklarımızın ekser kesiminin bir gelecek hayal edememesinin, hedeflerinin olmamasında ardında hep bu küçük görülmenin etkisinin olmadığını anlatmak mümkün müdür? Daha okula başladığı gün “uyu oğlum, uyu. Yat, yat uyu” teraneleriyle büyüttüğümüz çocuklardan bu müfredatla bundan başka ne beklenebilir? En önemlisi her sayfası bir şaheser, bir kahramanlık abidesi, bir gönül ummanı olan tarihimizle ilgisi kesilen çocuklarımız, yetişkinlerimiz yolunu bulabilecek ışığı kimden alacaktır. Batının ne idüğü belirsiz filozoflarının söz ve davranışlarını mı örnek göstereceğiz onlara… Dün çocuk bakımevinde çalışanlardan birinden dinlediğim ibret vesikası; çocuklarla ilgilenenlerin tamamı kadın olunca çocukların davranışları kadına benzemeye başlamış. Şükür bir erkek öğretmen orada görevlendirilmiş te, erkek çocuklar kendine bir rol model edinip erkek gibi davranmaya başlamışlar.

Yapacak tek şey, yürünecek bir yolumuz var. O da, bir an önce resmi tarih denen zırvaları silip, Türk-İslam Medeniyetinin gidilebilen en uç noktasından itibaren belgelere dayalı olarak tarihimizi yeniden yazmaktır. Milletimize bu tarih çerçevesinde şuur kazandırıp, kitaplara doğru bilgileri doldurmalıyız. Göreceksiniz, tarihi gerçeklerimizle örtüşen kitaplar, 5-10 kadar sinema ve çizgi film milletimizde dehşet bir özgüven patlaması oluşturacaktır. Ne sandınız, kısa iple uzun kuyuya inilmez, hele bir de çürükse. Türk’ün tarihi 3-5 bin yıllıktır, yüz seneye sığmaz. Bu özgüvenle milletimizin aşamayacağı engel, gidemeyeceği yer yoktur.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık