OVALI siğorta Sol
Ovalı hasar destek dikey sağ

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde


  • 03 Ekim 2018, Çarşamba 13:28
Recep AYDÖNER

Recep AYDÖNER

MİLLİ ŞUUR VE FARKINDALIK

MİLLİ ŞUUR VE FARKINDALIK

 

Millet olarak üzerimize öyle bir tazyikat, öyle bir kültürel abanma, baskı var ki, bunu dünyadaki hiç bir millet, hiç bir toplum kaldıramaz. Bu tazyikat hemen her alanda kendini göstermektedir. Ekonomik baskı, kültürel kuşatma, filmler, sosyal medya, internet, cep telefonları... Hemen kullandığımız, ilgimiz olan her noktadan bizi ablukaya alan şer cephesi bizi her geçen gün biraz daha öğütüyor, kendi vatanımızda bizleri asimile ediyor. Hatta geçtiğimiz günlerde bir bilim adamının televizyonlarda yaptığı açıklamaya göre yediğimiz gıdalarla bizleri üreme fonksiyonları bozulmuş, kafası iyi olmayan, agresif insanlar haline getiriyor. Bu kültürel kuşatma neticesi yozlaşmış dediğimiz batıda asla karşılığını göremediğimiz yalan söyleme bizde normal, hatta alışkanlık haline gelmiş. Beyazını, pembesini icat etmiş, alabildiğine kullanıyoruz. Boşanmalar alabildiğine artmış, aile kavramı neredeyse darmadağın olmuş. Birbirimize hiç hoşgörüsü kalmamış bireyler olarak, nereye çarpıp patlayacağı belli olmayan serseri mayınlar gibi yalnızlar âleminde dolaşıp duruyoruz.

 

Okulların açılmasıyla önlerinden geçerken derse giriş, teneffüse çıkma zilleri çalmaya başladı. Hiç kulak kabarttınız mı, çalan müzik nedir, neyi akla getiriyor? Çalan müzik maalesef Rıfat Ilgaz'ın Hababam Sınıfı... Bu filmlerde bir tane örnek davranışa karşılık, yüzlerce kötü davranış sergileniyor. Aslında öğrenciler kötü davranışlara daha fazla özendirildiği herkesçe görülmektedir. Nitekim o filmlerin serisiyle büyüyen öğrenciler, bu günlerde kendi aralarında örgütlenmekte, öğretmen ve yöneticilere karşı saldırgan tavırlar sergileyebilmektedir. Önceden bizler pazarları western filmleriyle pazar günlerimizi ekran karşısında geçirirdik. Delikanlı filmlerdi, sadece birkaç yerde kilise-papaz muhabbeti geçerdi. Sonra film sektörü de şer cephesinin eline geçti. Yaptıkları her filmde, çektikleri her yapımda illa ki Müslümanlara tepeden bakıp aşağılar, dinimizden olanları pis, terörist, ahlaksız göstermekten geri kalmazlar.

 

Hele Rocky, Rambo serisi filmlerle kendilerini dünyanın en kuvvetli, korkusuz, yenilmez kişiler olduklarını beyinlerimize adeta çivilediler. Şimdilerde Suriye'ye yaptığımız operasyonlara kadar içimizdeki sindirilmiş beyinler, bizim ABD ve Batıya karşı hiç bir şey yapamayacağımızı düşünüyordu. Oysa onların er meydanından fellik fellik kaçtığı yerde ordumuz adeta destanlar yazmıştır. Yine filmlerin kültürel farkındalığımız üzerinde baskılardan birine örnek olarak günümüzde Şaban isminin neredeyse hiç verilmez olduğunu görüyoruz. Kemal Sunal filmleri Şaban=inek konusunu o kadar çok işledi ki artık insanlar adını değiştirmek zorunda kaldı, ya da bırakıldı. Son dönemde Recep ismiyle dalga geçmek için olanca iğrençliği yapan edepsiz, estetikten uzak bir adamı kimse kaale almadı. Diziler adeta lağım çukurları gibi etrafa pis kokular ve hastalıklar saçmaktadır. Medyamız içindeki satılmış, milletin değerlerine düşman unsurlar böyle milli kimlik ve kültürümüze saldıran yapım ve yapımcıları, oyuncuları göklere çıkarsa da, şükürler olsun kelaynaklar gibi sonlarını görmeye başladık. Ama biz milletçe bunları korumaya almayacağız. Adı aydın, içi karanlık bu zatların ne kadar hızlı aramızdan ayrılırsa o kadar iyi olduğunun farkındayız.

Aslında bizler bir asır önce tarihinden, milli kültüründen, örf ve ananesinden koparılarak büyüyen, kendi gücünü, ırsi özelliklerini bilmeyen, adeta kendini arayan bir toplum haline dönüştürüldük. Tarihsiz bir millet sürüden farksızdır. Koskoca bir tarihi 50-60 yıldan daha az bir noktacığa sıkıştırmak milletimize yapılmış en büyük

ihanettir. Tarihimiz, milli benliğimiz, kültürümüz, milli kodlarımıza acilen dönüş yapmamız lazım, hatta elzemdir. Ondan sonra dünya üzerimize gelsin, kimseden korkmuyoruz.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık