Seral İnşaat Dikey Sol
Ovalı hasar destek dikey sağ

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde


  • 04 Ocak 2019, Cuma 21:40
Serdar Kayhan

Serdar Kayhan

TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ?

TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ?

 

 

 

HUKUK NE ZAMAN BİTER

 

Adalete güven kaybolur ve artık hukuksuzluk sıradanlaşarak adaletsizliği savunmak bir hak gibi görülmeye başladığında. Bir akademisyen suçsuz yere öldürülüyor bu ülkede . Üstelik hak ve adaletin öğretildiği hukuk fakültesinde. Öldüren, gelecekte hak ve adalet savunucusu olacak olan bir hukuk fakültesi öğrencisi. Suç kopya çekmek. Öğrenci hem suçlu hem güçlü. Hem suç işliyor hem onu bertaraf etmek için zorba güç kullanıyor ve hocasını tehdit ediyor. Bırakın eskilerde hocaya olan saygı ve itaati. Artık hocayı sindirerek olmayan hakkı gasp eden bir nesille karşı karşıyayız. Hasbelkader bu olay olmasaydı bir kaç sene sonra bu cani hakim savcı olarak kürsülerde görev alacaktı .Düşünebiliyor musunuz adalete inanmayan bir adam hakim olacak bu ülkede. Vay benim güzel ülkem.

 

Bu adamın görevde neler yapabileceğini hayal bile edemiyorum.

 

Bir ülkede adalet yok olur veya zaafa uğrarsa bu durum tüm kurumlara yansır ve hezimetin rüzgarı her yönden duyulmaya başlar. Zira mahkemeleri caydırıcı olmayan bir ülkenin tüm kurumları ve tüm sokakları sorun üretmeye devam eder. Adaletin işlevini yitirdiği bir ülkede magandalık ve zorbalık ivme kazanmaya başlar. Bir müddet sonra herkes korkuya teslim olur ve ülke bir grup çetenin kontrolüne geçer. Şaşırdık mı .Hayır. Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Yarın daha büyüklerine hazır olun. Her filmde yüzlerce makyajlanmış cinayet izleyerek büyüyen bir neslin helak oluşunu hep birlikte seyrediyoruz. 

 

Oğlunun kabadayı rolüne bürünmesinden gurur duyan babalar oğlunun hem bu dünyasını hem ahiretini yok ettiğinin farkındalar mı acaba.? Ya da devletimiz yaşanan tehlikenin vahametinin bilincine vardı mı acaba?

 

 

 

Geldiğimiz nokta kırmızı seviye alarm noktasıdır. Bir şeylerin yanlış gittiğini, insanların hukuktan umut keserek hukuksuzluğu zorba kuvvet ile talep edebildiği bir dönemdeyiz. Bu insan kim bilir başka hangi örnekler yaşamıştır ki kendini  suçunu zorba bir kuvvetle kapatabileceğine inandırmış.

 

 

 

Bu olay son olmak zorunda şayet bu olay toplumsal bir infial oluşturmazsa devamı daha ağır gelecek ve akademisyenlerimizi zor günler bekleyecektir.

 

 

 

Adalete güven sarsılmıştır bir kere. Adaletin by- pas edilebilirliği gönüllere kazınmış ki insanlar adaletsizliğin kural haline getirilmesi için bir gayretin içine girmişlerdir.

 

Elhasıl

 

Toplumsal bir hastalıkla karşı karşıyayız.

 

Beş para etmez hayatını yok eden bir insan karşısında genç ve başarılı bir akademisyeni de yakmıştır. Ancak merak etmeyin yakında bu cani aramıza döner ve bir mafya babası olarak toplumsal rolünü icra etmeye devam eder.

 

 

 

Çünkü bir gemi rotasından çıkarsa onun nerede duracağını kimse kestiremez.

 

 

 

Taki ateş insanların kendi ocağına düşünceye kadar. Ceren bizden biri.  Aramazda yaşayan düne kadar kimsenin tanımadığı biri. Yarın kendi çocuklarınızın Cerenin kaderini paylaşmayacağının garantisi var mı elinizde. Peki toplumun yeni seri katiller üreten terminallerine ve elektrik santrallerine yönelik bir projeniz var mı?

 

Bilmem tehlikeyi anlatabildim mi?

 

Serdar Kayhan


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık