Reklamı Geç
Musullu Ticret
Yükseliş Koleji
Güneyler
Massima Çavuşoğlu Mobilya

DEVA Partisi Heyeti Hatay'da

Komagene

DEVA Partisi Heyeti Hatay'da

Ali Babacan'ın Genel Başkanlığını yaptığı Demokrasi ve Atılım Partisi'nin Genel Sekreteri Medeni Yılmaz ve beraberindeki heyet inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Hatay'a geldi. Basın mensuplarıyla buluşan heyet adına DEVA Partisi Genel Sekreteri Medeni Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıda DEVA Partisi İl Başkanı Sabit Coşkun da hazır bulundu. 

COŞKUN: DAHA SIK TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ 

Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Coşkun; "DEVA Partisi 1 yıl 1 ay önce burada cesurlar hareketi olarak sahaya çıktı. Pandemi koşullarından dolayı kapalı ortamlarda toplantı yapamıyoruz. Ama inşallah bundan sonra daha sık toplantılar gerçekleştireceğiz" dedi. 

YILMAZ: HATAY'DA STK'LAR, ESNAFLAR VE BASINLA BİR ARAYA GELECEĞİZ 

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Sekreteri Medeni Yılmaz, "Malumunuz ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz şartlar 1,5 yıl önce bizleri Ali Babacan önderliğinde yeni bir siyasi parti kurmaya mecbur kıldı. Partimiz Mart ayının başlarında kuruldu. Kuruluşuyla beraber salgın sürecini yaşadık. Partimiz örgütlenme çalışmalarını ve yüzyüze görüşme imkanlarının çok sıkıntılıolduğu dönemde yapmaya çalıştık. Bu şartlara rağmen ülkemizde siyasi partiler kanununun şartlarını yerine getirerek Aralık ayında büyük kongremizi yaptık. Ülke genelinde vatandaşlarımızla bir araya gelerek partimizi anlatmaya çalışıyoruz. Bi,z şikayet eden bir parti değiliz, biz bu olumsuzlukları görerek bu olumsuzlukları nasıl gideririz diye çalışıyoruz. Bunlarla ilgili çözümlerimizi ve eylem planlarımızı anlatıyoruz.

Bizim 20'den fazla alanda eylem planımız hazırlanıyor. Her ay 1 eylem planımızı halkımızla paylaşacağız. Eylem planımızın özeti şudur; 90 günlük, 360 günlük eylem planlarımızı açıklıyoruz. Bunu da açıklarken kaynaklarımızı da açıklıyoruz. İlkini Adana'da tarım eylem planımızı açıkladık. Ardından afet eylem planı, sosyal olitikalar ve demokratik parlamenter sisteme yeniden geçişle ilgili eylem planımızı açıkladık. Önümüzdeki günlerde doğa hakları ve çevre ile ilgili eylem planımızı açıklayacağız. Sağlık, ekonomi gibi 20'nin üzerinde eylem planımızı halkımıza açıklayacağız. Biz şu anda her ay 81 ilimizi ziyaret ediyoruz. 25 ekibimizle her ay mutlaka bir ile gidiyoruz. STK'lar, kanaat önderleri ve esnafları ziyaret ediyoruz. Hem toplumun nabzını ölçmek, hem de kendimizi ifade etmek amacıyla bugün de Hatay'dayız" ifadelerini kullandı. 

Konuşmaların ardından heyet, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Görsem Anaokulu

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
istanbul oto gaz