Reklamı Geç
Zekeriya Gök Leziza
Ekrem
Fima Oto Durmuş Yıkar
Kapan

Güzelmansur: Yeni icra daireleri kuruluyor

 

Güzelmansur: Yeni icra daireleri kuruluyor

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur icra dosyalarında yaşanan patlamaya ve yeni icra daireleri kurulması için yapılan düzenlemeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Güzelmansur, halkın AK Parti’den umudu kestiğini belirttiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “8 Kasım’da, Resmî Gazete'de Adalet Bakanlığı tarafından bir yönetmelik yayınlandı. Buna göre dosya sayısı 100 binin üzerindeki illerde birden fazla icra dairesi başkanlığı kurulacak.

İCRA DAİRELERİ DOSYALARA YETİŞEMİYOR

Bu düzenlemeye niye ihtiyaç duyuldu? Çünkü vatandaş borçlu, vatandaş icralık. Yirmi yıllık AKP iktidarının yarattığı yoksulluğa, işsizliğe, borç sarmalına icra daireleri yetmiyor, yenilerine ihtiyaç duyuluyor. Bugün muhtarlıklara gidin bakın, yirmi yıllık AKP iktidarı yüzünden muhtarlıklar icra tebligatlarıyla dolup taşıyor, yirmi yıllık AKP iktidarında vatandaş icralık oluyor.

GÜNLÜK GELEN İCRA DOSYASI SAYISI 7 BİN CİVARINDA!

Bu iktidar ülkeyi öyle bir hale getirdi ki ülkemizde günlük gelen icra dosyası sayısı 7 bin! Evet her gün 7 bin kişi icralık oluyor. 2021 sonundan bugün geçen zamanda, 11 ayda icra dosyası sayısı 1 milyon arttı. AKP'nin iktidara geldiği 2002'de 8 milyon icra dosyası vardı, bugün bu sayı 24 milyona yakın. AKP’yle ülkede icra dosyası yüzde 300 arttı.

11 AYDA İCRA DOSYASI 1 MİLYONUN ÜSTÜNDE ARTTI

Borcunu ödeyemediği için yasal takibe girenlerin sayısı da bir önceki yıla göre yüzde 83 arttı. Bu yüzden de haciz işlemlerine yetişmekte zorlanan icra dairelerinin sayısı artırılacak. AKP üslubuyla söyleyeyim "Nereden nereye!" 'Yaparsa AKP yapar.' AKP yaparsa yoksulluk yapar, AKP zamlar yapar, AKP borçlu yapar, AKP icralık yapar. Halkın çeşitli kesimleriyle buluşmalarımızda, hepsi bir şey söylüyor, 'N’olur bizi kurtarın bunlardan' diyorlar. Halkın, bu iktidarın ekonomide bir iyileşme yaratacağına; borçtan, yoksulluktan kurtaracağına dair en ufak bir umudu yok."

 

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol