Reklamı Geç
Leben
Asi Künefeleri
Teras Acua Otel
Ceviz Ticaret

Hatay'da Kömür Yüklü Gemiden Kokain Çıktı

Komagene

Kömür yüklü gemiden kokain çıktı


İskenderun Körfezi açıklarında Güney Amerika’dan gelen yabancı bayraklı kömür yüklü gemide 5 kilo kokain ele geçirildiHATAY (İHA) - Hatay'ın İskenderun Körfezi açıklarında gerçekleştirilen operasyonda, kömür yüklü gemide 5 kilo kokain ele geçirildi.

Hatay'da Kömür Yüklü Gemiden Kokain Çıktı


Alınan bilgiye göre, Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğünce uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele faaliyetleri kapsamında yürütülen uluslararası istihbarat toplama ve risk analizi çalışmaları neticesinde, İskenderun’a Güney Amerika’dan gelecek yabancı bayraklı bir gemi riskli olarak değerlendirildi.


Yapılan inceleme sonucu şüpheli gemi hakkında elde edilen bilgi ve belgeler Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ile paylaşılarak operasyon talimatı verildi.


Şüpheli gemi Türkiye karasularına girdiği andan itibaren Bakanlığın kullanımındaki gemi takip sistemi üzerinden takibe alındı. Geminin İskenderun Körfezi açıklarında demirlemesi üzerine Gümrük Muhafaza ekipleri harekete geçti. Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı motor botların yanı sıra emniyet birimlerinin de destek verdiği, Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce koordine edilen operasyonda, Gümrük Muhafaza Gemi Arama Ekibince gemiye çıkılarak geminin yaşam mahalli, makine dairesi, güverte ve ambarları detaylı bir şekilde arandı.

Hatay'da Kömür Yüklü Gemiden Kokain Çıktı


Gemi aramalarında uzmanlaşmış arama ekibince geminin ambar kapaklarının birine mıknatıslı özel bir düzenek yardımıyla sabitlenmiş paketler bulundu. Kömür yüklü geminin 2 numaralı ambar kapağında bulunan paketlerin içerisinde tespit edilen toz maddenin uyuşturucu test cihazı ile yapılan analizinde kokain olduğu belirlendi.


Gümrük Muhafaza ekiplerinin koordinasyonunda emniyet ve sahil güvenlik birimlerinin katılımıyla deniz üzerinde gerçekleştirilen operasyon ile ele geçirilen 5 kilogram kokainin Türkiye’ye sokulmasına izin verilmedi.


Ele geçirilen kokainin piyasa değerinin 3 milyon 750 bin Türk Lirası olduğu belirlendi.


Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Görsem Anaokulu

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Abone Ol HİT