Reklamı Geç
Abdullah Diril Eylül Ticaret
Muhtarın Yeri
326 Textil Çavuşoğlu
Görsem Anaokulu

Hataylı ailenin evlat nöbeti sürüyor 

Komagene

 

Hataylı ailenin evlat nöbeti sürüyor 

 

Evlatları terör örgütünün pençesine düşen Hataylı aile Diyarbakır’da HDP binası önünde bekleyişlerini sürdürüyor.

 

Diyarbakır’da, evlat nöbetindeki ailelerin HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti 815’inci gününde kararlılıkla devam ediyor. Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 815’inci gününde de sürüyor.

Hatay'ın Antakya ilçesinde ikamet eden ve 2015 yılında iş yerinde eve gittiği sırada bir daha kendisinden haber alınamayan Erhan Artık'ın (31) annesi Aysel ile babası Ekrem Artık, HDP il binası önündeki evlat nöbetine devam ediyor.


“DİMDİK AYAKTAYIM VE OĞLUMU DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM”


İddiaya göre, 2015 yılında işyerinden eve geldiği sırada terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırılan oğlu için 6 yıldır mücadele eden anne Artık, aramadığı yer kalmadığını söyledi.

En son buraya başvurduklarını aktaran Artık, “İnşallah oğlumu buradan alıp gideceğim. HDP’ye sesleniyorum. Meclise girmek istiyor. Hangi cesaretle hangi yüzle meclise girmeyi düşünüyor. Evlatlarımızı kaçırarak mı? Evlatlarımızı istiyorum. Yeni katıldım. Evlatlarımızı, oğlumu almadan buradan gitmeyeceğim. 6 yıldır ağlıyorum. Ama artık ağlamayacağım. Dimdik ayaktayım ve oğlumu dört gözle bekliyorum. Erhan oğlum, sana sesleniyorum. Ne olur kaç gel. Yolunu bulursan hemen kaç gel annem.

Seni dört gözle bekliyoruz” dedi.

 

Görsem Anaokulu

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Değer