Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
Yılmaz Tuhafiye
Halep Tur
Cengiz YILDIZ

Cengiz YILDIZ

Mail: [email protected]

Gönül Kahvesi

2020 Cumhurbaşkanlığı yıllık programı ve Milli Ağaçlandırma Günü

Tarkan

2020 Cumhurbaşkanlığı yıllık programı ve Milli Ağaçlandırma Günü

Evet bugünkü yazımı 2020 Cumhurbaşkanlığı yıllık programında yer alan kentleşme, altyapı çalışmaları, yeni imar planları gibi konulara ayırmak istiyorum. Zira; bu programda ülke genelinde yeni kentleşme hedeflerinin koyulduğunu, ülke genelinde 46000 hektar yeni yerleşim alanının belirlendiğini, yine bu kapsamda taşıtlardan arındırılmış yaya bölgelerinin oluşturulması, tabii köylerin, mahallelerin temel altyapı ihtiyaçlarına yönelik projelerin olduğu program içeriğinden anlaşılmıştır. 

 

 

Ülke genelinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından meskenlerin konutların üretiminde; sağlamlık, kalite, erişilebilirlik, Enerji verimliliği, afetlere mukavemet dediğimiz dayanıklılık standartlarının geliştirilmesi amacıyla 53 ilde 240 a yakın riskli alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanlarının ve bir çok ilde yenileme alanın belirlendiğini görüyoruz.

 

 

2020 yılı Cumhurbaşkanlığı yıllık programında Tabii ki standartlara uygun olmayan yapı stokları ve Kentsel alanlarda ki yıpranma nedenlerine bağlı olarak Türkiye'deki kentlerin dönüşümü ihtiyacının sürdüğü tespit edilmiştir.
Ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından toplam 616000 bağımsız birimin riskli Yapı olduğunun tespit edildiği ve 2012 tarihinden bu yana başta kurumsal ve bireysel kira yardımları, faiz desteği, araştırma ve dönüşüm uygulamaları olmak üzere yaklaşık 13 milyar liraya yakın bir ödeneğin sağlandığı ve bu çerçeve içerisinde il bazında kentsel dönüşümü stratejilerinin hazırlıklarının da başlatıldığı ifade edilmiştir. 

 

Ayrıca bugün Milli ağaçlandırma günü münasebetiyle 81 ilde 11 milyon ağaç dikimi yapılarak geleceğe nefes olmak adına etkinliğe iştirak ettik. Emeği geçenlerden, vesile olanlardan Allah razı olsun. 
Her şey Türkiye'miz için, söz konusu vatan ise her şey teferruattır diyoruz.

Selam ve dua ile Cengiz YILDIZ

Kapan Mobilya

Yorum Yazın

Esmergil
İstanbul Oto Gaz