Reklamı Geç
Lufian
Lufian
Güneylerr
Haas Taş Sanatları
Abdurrahman Parlak

Abdurrahman Parlak

Mail: aparlak64@gmail.com

Bayramlar aslında hepimizin çocukluğunu, geçmişini, değerlerini, hatta…

Bayramlar aslında hepimizin çocukluğunu, geçmişini, değerlerini, hatta özünü yaşadığı ve yaşattığı müstesna günlerdir. Özellikle esası ve ruhu yakınlaşmak olan ve dinen nisap miktarına haiz mü’minlerin dini vecibelerini yerine getirdiği, Allah’a kulluk vazifesinin samimi olarak ve teslimiyetle yerine getirilmesi olan bir Kurban Bayramı’na daha kavuşturan rabbimize hamd-u senalar olsun.
Cenab-ı Allah Hacc suresi, 37. ayet -i kerimede meâlen;
“Boğazlanan kurbanlık hayvanların ne etleri ne de kanları Allah'a ulaşmaz. Allah'a ulaşacak olan sizin takvânızdır. Sizi hidayete erdirdiği için Allah'ı tekbir edesiniz diye, O bunları size musahhar kıldı. İhsan edenleri müjdele! “ diyerek, kurban kesmenin kullarının kendisine İsmail-i bir ruhla ve takva ile teslimiyetini arzulamıştır.
Bayramlar yukarıda da ifade ettiğim gibi, insanların biribirlerinin dertlerine vakıf olmaları adına, yardım etme ve dayanışma duygularımızı hatırlatması adına da önemli ve hassas günlerimizdendir. Hoşgörü, sevgi ve merhamet duygularımızı harekete geçirmesi ve düşkün akrabalarımızı ve dostlarımızı bu günler vesilesi ile ziyaret ederek, belkide unuttuğumuz veya ihmal ettiğimiz değerlerimizi de hatırlatması açısından, bir senedir evine et götüremeyenlerin dört gözle beklediği, izzet, ikram ve kardeşlik duyguları ile dolu dolu mutlu olduğumuz günlerdir.
Bu vesile ile zor günlerden geçtiğimiz zamanlara yetiştiğine inandığım ve millet olarak ciddî mânâda ihtiyacımız olan bu müstesna günleri değerlendirerek, ihtiyaç duyduğumuz huzuru ve barış ortamını fırsat bilip, dargınlıklarımızı, kırgınlıklarımızı bitirelim. Bu bayram vesilesi ile ülke olarak, millet olarak milli birlik ve beraberlik ruhumuzu ateşleyecek şekilde kucaklaşalım. Kısacası bu Kurban Bayramını “İsmailî bir teslimiyet ve anlayışla kutlayarak, rabbimizin hoşnutluğunu kazanalım.
Bu duygu ve düşüncelerle, Tüm İslam âleminin Kurban Bayramını tebrik eder, bayram vesilesi ile mağdur, mazlum ve dertli insanların yaralarının sarıldığı, ümidin, sevginin ve barışın yeniden te'sis edilmesine vesile olmasını temenni ederim.

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar