Reklamı Geç
Zeno Mobilya
Rıcco Junıors
Komagene
Beyza İnşaat
Cengiz YILDIZ

Cengiz YILDIZ

Mail: [email protected]

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ 2.SENESİ VE DEĞERLENDİRMELER…

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ 2.SENESİ VE DEĞERLENDİRMELER…

            Öncelikle yaklaşmakta olan “kurbiyet” anlamına gelen fakirin fukaranın, garibin gureba'nın halinin anlaşılması için birlik ve beraberlik ruhunu yeniden tesis edilebilmesi adına dini bayramlarımızdan birisi olan Mübarek kurban bayramınızı canı gönülden kutluyorum.

            Yazılacak aslında çok şeyler olduğunu düşünüyorum. Mesela yakın zamanda gönül coğrafyasının, İslam aleminin, insanlığın büyük bir özlemle beklediği ve o beklentisine cevap verildiği #Ayasofya-iCamiiKebiri hakkında konuşulanları, olumlu olumsuz tepkileri, sevinenlerinin değerlendirebileceği bir yazı daha olabilirdi..

            Yakın zamanlarda bu konuyla ilgili birçok yazı yazıldığı ve bizatihi yazdığım için ve kitle iletişim araçlarında da, sosyal medyada basında, televizyonlarda radyolarda konuşulduğu için tekrarına gitmeyeceğim. Fakat şunu söyleyebilirim; şahsım 1453 İstanbul'un fethi ile kazanılan 481 yıl boyunca cami olarak kullanılan Daha sonrasında 1934 yılında müzeye çevrilen ve yeniden Aziz milletimizin talebi, sayın Yargı kararı, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararnamesi ve tensipleri ile Ayasofya-i Camii Kebir yeniden asli haline dönüştürülerek, ibadete açılmasına sevinenlerden birisiyim.

            Hayırlı olsun..

            Bugün yazımın içeriği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin üzerinden 2 yıl geçmesiyle beraber neler kazandırdı, eksiklikleri ve aksaklıkları nelerdir? Üzerine olacaktı..

  • Parlamenter sistemden yeni hükümet sisteme geçişteki artılar ve bu geçişte oluşan ve giderilmesi gereken aksaklıklar,

  • Yeni hükümet sisteminin hızlı karar verme yönleri, Dünya devleri arasında Türkiye’mizin askeri, ekonomik, siyasal açıdan güçlü hale gelişi, Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Sayın Başkan’ın talimatlarıyla, dış politika, savunma sanayisindeki yerli ve milli teknoloji hamleleri, pandemi (salgın hastalık) döneminde Türkiye Devleti olarak dünyanın hemen hemen yarısına yardım eden bir ülke olmamız,

  • Faizlerin % 24 lerden %8 lere indirilmesi, Eğitim ve hukuk alanındaki reformlar,

  • Barolar kanunundaki değişiklikler,

  • Kendi yerli ve milli otomobilimizi üretir hale gelmemiz,

  • Fetö, pkk vb terör örgütleriyle kesintisiz mücadele,

  • Şehir hastaneleri,

  • Türk Akım ve Mavi Akım doğalgaz hatlarının devreye girecek olması,

  • Silahlı silahsız hava araçlarımız (iha-siha)

  • Libya, Suriye, Kuzey Irak’ta dengeleri lehimize çevirmemiz….ve benzeri bir çok olumlu gelişmeler inanın bu iki yıldaki eski parlamenter sistemdeki yorgunluğun, enerji kaybının, savruk yönetim zafiyetinden kurtulup daha disiplinli, pratize edilmiş ve % 52 oyla aziz milletimizin desteğiyle kabul edilmiş Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde gerçekleşmiştir..

            Bu konuyu izninizle Bayramdan hemen sonra tüm yönleriyle sizlerle paylaşmayı düşünüyorum..

            Şimdilik 31 Temmuz 2020 Cuma günü çifte bayram olarak hep beraber kutlayacağımız KURBAN BAYRAMIMIZI CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM. 

            Temenni ederim ki; başta ülkemize, İslam coğrafyasına ve tüm insanlığa hayırlara, huzura, barışa, kardeşliğe vesile olsun… 

#HEPBERABERTÜRKİYE’YİZ diyerek hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla..

                                                                                   Cengiz YILDIZ 30.07.2020

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Abone Ol HİT