Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Komagene
Asi Künefeleri
Cengiz YILDIZ

Cengiz YILDIZ

Mail: cyildiz_smmm@hotmail.com

EVİMİZDE SIKILIYOR MUYUZ? 

EVİMİZDE SIKILIYOR MUYUZ? 
 Bence bu sorunun cevabı şu olmalıdır diye düşünüyorum:

- "Evde sıkılmak, hastanede tavan seyretmekten, yoğun bakımda Solunum cihazına takılmaktan çok daha iyidir."olması gerekiyor.

Bu Corona virüsü hakikaten birçok hayat  standartlarımızı değiştirecek gibi..
 Öncelikle evlerde bakış açılarımızı değiştirmemize vesile oluyor. Muhasebe yaparak Tefekkür ederek, tüm insanlığın  fabrika ayarlarının ne olduğunu, özünün ne olduğunu gösterdi.. 
Gerçek ihtiyaçların ne olduğunu gösterdi. 
Dostluğun, kaynaşmanın, komşuluğun vesair birçok kavramların değerini gösterdi. Bizlere Rabbimizin ifadesiyle: "Yiyiniz içiniz fakat israf etmeyiniz." Emrinin karşılığında suyu israf etmeden, giysimiz varken, başka giysilerimiz olmasına gerek olmadığını gösterdi.. 
#Covid_19, coronavirüs bir açıdan herkesi birbirinden ayırdı gibi düşünülürken, aslında birbirimize ne kadar ihtiyacımız olduğunu gösterdi.. 
Zenginliğin büyük bir maddi güç olmadığını, adalet mefhumunun günümüz dünyasındaki ideolojilerden çok bağımsız olduğunu, farklı bakış açılarına sahip olmamıza rağmen hepimizin aynı amaçda aynı noktada birleşebileceğimiz, menfi rekabetler yerine işbirliği yapabileceğimizi Velhasıl uyumlu ve dayanışmalı bir hayatın önemini bizlere hissettirdi.. Bazılarımız evlerimizde kendimizi koruma altına alabilir iken, sağlık sektörü, güvenlik sektörü, nakliye muhasebe enerji tarım ve benzeri milyonların risk alarak çalıştıklarını hayatlarına devam ettiğini gösterdi.. 
Tüketim alışkanlıklarımızı değiştirdi. Organik ve daha temiz helal yeme kültürünü geliştirdi.. 
 Hadi gelin evimizde ailemizle beraber hem Dünya hem ahiret hayatının muhasebesini yapalım. Halimize şükredelim ve Rabbimden daha beterini vermesin diye dua edelim. 
Maddi manevi her tür vb virüsten, beladan, en kısa zamanda kurtulma dua ve temennisi ile.. 
Selam ve duarımla...
Cengiz YILDIZ kardeşiniz
#BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM
#EVDE KAL TÜRKİYE

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar