Reklamı Geç
Lufian
Efsane Midye
Çelik Sigorta
Esmergil
İbrahim Karaömer

İbrahim Karaömer

Mail: [email protected]

ÖNCE EĞİTİM

ÖNCE EĞİTİM

Çinliler Ortaasya'da Türklerle barış içerisinde yaşamaya karar verdiklerinde büyük Çin Seddini inşaa ettiler. Yüksekliğinden  dolayı hiç kimsenin tırmanamıyacağını düşündüler, fakat inşasından sonraki 100 yılda Çinliler geçmişe göre  3 misli fazla işgale uğradılar. Düşman piyadelerinin hiçbir zaman duvara tırmanma ve duvarı yıkmaya ihtiyaçları olmadı. Çünkü her zaman muhafızlara rüşvet verdiler ve kapılardan girdiler. Bu Çinliler duvar inşa etmişlerdi fakat duvar muhafızlarının karakterlerini inşa edememişlerdi.

Neticeten, insan karakterini inşa etmek başka her şeyin inşaasından önce gelir. Öğrencilerimizin bu günkü ihtiyacı işte budur.

Bir oryantalistin dediği gibi; Eğer bir milletin medeniyetini tahrip etmek istiyorsanız 3 yol var;

1)-Aileyi tahrip etmek için annenin rolünü küçümseyin ki o ev hanımı olmaktan utansın. 

2)-Eğitimi tahrip etmek için; Hocalara önem vermiyeceksiniz ve toplumdaki itibarlarını düşüreceksiniz ki talebeleri onu hakir görsün, küçümsesin.

3)-Rol modellerin haysiyetini küçültün. Alimleri sinsice itibarsızlaştırmaya çalışın ta ki onlardan şüphe duyulsun, kimse onları dinlemesin ya da takip etmesin...

Şuurlu anne ve adanmış hoca kaybolduğunda ve rol modeller itibarsızlaştırıldığında , gençlere "DEĞERLERİMİZİ" "KİM" öğretecek ?

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar