Reklamı Geç
kurban diyanet
Ceviz Ticaret
Haas Taş Sanatları
Haas Taş Sanatları
İrfan Osman HATİPOĞLU

İrfan Osman HATİPOĞLU

Mail: iohatip@hotmail.com

REFİK ERYILMAZ: SAMANDAĞ’I YENİDEN İNŞA EDEBİLİR

REFİK ERYILMAZ:

SAMANDAĞ’I YENİDEN İNŞA EDEBİLİR

 

İrfan O. Hatipoğlu

 

Refik Eryılmaz’ı milletvekili olduğu dönemden bu yana yakından izlerim. Aramızda ciddi tartışmalar oldu. Ya da atışmalar. Radikal tutumunu katılmıyordum. O kendisi açısından doğru yapıyordu, biz de eleştiriyorduk.

 

Temsil ettiği il ve dayandığı toplumsal taban açısından çok başarılı çalışmalar yaptı. Adeta Refik Eryılmaz fan kulübü oluştu.

 

Yandaşlarının çok olması, parti ile yaşadığı olumsuzluklara karşın Samandağ Belediye Başkanı oldu. Siyasi yaşamında yeni bir başlangıç…

 

O artık başkan…

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kadrolu muhalifler vardır. Bir bölümünün beklentileri gerçekleşmemiştir. Bir kısmı da istemlerini yüreklice ortaya koyamamış; ama korkak, ürkek sosyal medya kahramanıdır. Her şeyi karşı çıkarlar.

 

Sayın Eryılmaz’ın başkan seçilmesinden sonra bu grup insanlar, her zaman olduğu gibi “zuhur” etti. Tam cepheden karşı çıktılar. Alıcıda buldular.

 

Tüm kamuoyu bilir ki; Mithat Nehir Samandağ’ı başarılı yönetemedi. İlk döneminde çok başarısız dönemden devralındığından ortaya sanal bir başarı öyküsü çıktı. İkinci döneminde başarısı ortada... Neden bu kanıdayım?

 

Başkanın yetenekleri sınırlı, vizyon yoksunuydu. Bu özelliklerine bağlı olarak çalışma arkadaşlarını seçemedi. Örnek mi istersiniz? Antakya Belediyesi’nde “yüzdeci” olarak bilinen, kılıf uydurma ustası bir kişiyi danışman yapması. Bu kişiden sonuna kadar yararlanmadı mı? Yararlandığı Samandağ kamuoyunda konuşuluyor.

 

Tablo orta da iken, yukarıda andığın “partili klan” grubu Refik Eryılmaz’a saldırıya geçtiler. Örneğin ne yaptığı tartışmalı bir başkan yardımcısını eğitime göndermesi çok tartışıldı. İşçileri çıkarıyor çığlıkları…

 

Kısacası sabırsız, incelikten yoksun, dinleme özürlü insanlar başkanlığının ilk aylarında Sayın Eryılmaz’ı üzdü.

 

Başkan dediğim biraz deli olmalı.

 

Burada “deli” nitelemesi, gözü kara anlamında alınmalı. Gözü kara olmazsanız hizmet üretemezsiniz. Uzun süre yakından izlediğim Sayın Refik Eryılmaz’da var. Hizmetleri hızlı, verimli, etkin yapabilecek deneyimi de var. Bu nedenle beklentim çok yüksek...

 

Milletvekilliği döneminde acımasız eleştirdim ama başkanlığında sonuna kadar yanındayım. Önünü açıp, katkımızı sürdürelim diyorum.

 

NOT: Refik Eryılmaz ve Samandağ yazılarımız sürecek. Bir sonra ki yazı; Mevlit Oruç: Kıyı kenar çizgisi…

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
kurban diyanet