Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Rıcco Junıors
Hatay Hastanesi
Rıcco Junıors
Cengiz YILDIZ

Cengiz YILDIZ

Mail: cyildiz_smmm@hotmail.com

YAPTIRIM TASARISI VE SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI!

 

YAPTIRIM TASARISI VE SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI!

 

Bugün ABD Temsilciler Meclisinin sahada ve masada kazanmaya devam eden Türkiye’mize yönelik hazımsızlıkları ile ilgili bir yazı yazmayı düşündüm.

 

Biliyorsunuz Türkiye devletinin büyümesini, güçlenmesini bir türlü çekemeyenler Türkiye aleyhinde hamle üzerine hamle yapmaya devam ediyorlar. Bunlardan biri 1915 olaylarını sözde “soykırım” olarak kabul eden ve yine Türkiye’ye yönelik finansal yaptırımlarla yıldırmak, korkutmak ve vites artırımlarımızı durdurmak adına girişimlerini son gaz yapıyorlar maalesef.

Bunlardan biride ABD nin 296 sayılı bağlayıcılığı olmayan Ermeni Karar tasarısıdır. Eğer bu tasarı kabul edilirse ABD kongresi 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını “soykırım” olarak tanıyor anlamına gelmektedir o kadar.

Öncelikle bu tasarıların hukuka, ABD ile Suriye konusunda varılan mutabakatın ruhuna aykırı olduğu aşikârdır.

Alınan kararların altındaki ana sebep; Suriye’de özellikle oynanan büyük oyunu bozmamızdır. İntikam amaçlıdır.

Ki;  bu kararları almaya çalışan ABD önce kendi işbirlikçiliklerine, tarihlerine ve halen destekledikleri terör örgütlerine (fetö, pkk, asala vs..) bakmalarını tavsiye ediyoruz.

Hem beraberce operasyon yapalım diyeceksin hem de böyle içi boş tasarılara imza atacaksın. İnanıyorum ki; umarım ki; müttefikim dedikleri bir ülke aleyhinde Kongrede akli selim galip gelip böyle garabet bir karara imza atılmayacaktır..

Şahsım adına ve benim gibi düşünen tüm vatan evlatları bu kararı reddediyor ve kınıyoruz.

Bu tür Türkiye devletimiz, milletimiz aleyhine alının kararların boş girişimler olduğunu ve tarafımızca YOK HÜKMÜNDE OLDUĞUNU ilan etmek isteriz.

TBMM Başkanlığı Meclis Genel Kurulunda kabul edilen tezkereyle ABD Temsilciler Meclisi kararlarının kınanması kararının alınması “ortak bir ses” olarak önemlidir.

Türkiye hiçbir zaman şantaja boyun eğmediği gibi; tüm aziz milletimiz olarak, devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarının yanında tek vücut olduğunu bilmelerini isteriz.. #TÜRKİYE Selam ve dua ile..

  Cengiz YILDIZ

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar