Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Rıcco Junıors
Tunas İnşaat
Güneyler
Hidayet Şişkin

Hidayet Şişkin

Mail: hidayetsiskin@hotmail.com

AKLIMIZA GELEN BAŞIMIZA GELİR MI?

 

AKLIMIZA GELEN BAŞIMIZA GELİR MI?
 

Sevgili okuyucularım yeniden merhaba. İnsanı ayakta tutan sadece yediği içtiği  değil duygularından aldığı enerjidir aslında.

 

Kalbimizin (gönlümüzün ),   beynimizin enerjisinin yanı sıra söylediğimiz sözlerinde enerjisi  hayatımızın hangi minval üzere şekilleneceğini belirlemektedir.

Kalbimizin oluşturduğu enerjiye rezonans diyoruz ki, bunu başka bir gün siz sevgili okuyucularımla paylaşacağım inşallah.

Söylediğimiz sözlerimizin kaybolmadığını sonsuza kadar etrafimızda dolaşacağını bilmenizi dilerim. Bundan dolayı günlük hayatımızda; nefret ediyorum, beğenmiyorum, kötü, sevimsiz,  yapamam, yapamaz, zor, imkansız  gibi sözler yerine başarı mutluluk, huzur ve umut dolu sözler sarfetmeliyiz. Sevdiklerimize güzel ifadelerle dolu sözlerimiz olmalı, kötülük ve umutsuzluk içeren ifadelerden uzak durmalıyız

Günlük hayatımızdaki sözlerimizin enerjisi bizi ve çevremizi olumlu yada olumsuz etkilemektedir.

Bir başka enerji kaynağımız hepimizce  bilindiği gibi beynimizdir.

Beynimizi böyle kısacık bir yazıya sığdırmak elbette mümkün değil.

Kısaca " ters çaba" kuralından  sözetmek istiyorum.

Beynin en tehlikeli yanı, “ters çaba” kuralına göre çalıştığı anlardır. Başınıza gelmesinden en çok korktuğunuz şeye odaklanırsanız, beyin onu size çeker, korktuğunuzu başınıza getirir! Buna ters çaba kuralı denir. Bataklıktan çıkmaya çalıştıkça, dibe gömülmeye benzer.
 

Beyin Odaklanılan Hedef için Çalışır.

Hedef olumsuz olsa bile onu gerçekleştirmek için çalışır! Topluluk önünde konuşma yaparken “acaba heyecanlanacak mıyım” diye düşünürseniz, merak etmeyin, heyecanlanacaksınız. Korkunuza değil, konunuza odaklanın. Başınıza gelmesinden korktuğunuz en kötü şeye değil, başınıza gelmesini istediğiniz en iyi şeye odaklanın. Kafanızda en çok neyi düşünürseniz, hayatınızda onu çoğaltırsınız.

Atalarımızın "aklıma gelen başıma gelir " sözleri tamda bunu kastediyor. Aklımıza güzel şeyler gelsin, ağzımızdan güzel sözler çıksın inşallah. Çünkü  aklımıza gelen başımıza gelebiliyor.

Güzellikleri düşünüp güzel görmek, güzellikleri konuşmak  varken, lütfen olumsuz düşünceleri zihnimizden uzak tutalım. Güzellikler de buluşmak dileğiyle. Eyvallah.

Hidayet ŞİŞKİN

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar