Reklamı Geç
kurban diyanet
Teras Acua Otel
Arslanoğlu
Ceviz Ticaret
Hidayet Şişkin

Hidayet Şişkin

Mail: hidayetsiskin@hotmail.com

BARIŞ PINARI HAREKÂTI

BARIŞ PINARI HAREKÂTI

 

Merhaba sevgili okuyucularım. Her şey gönlünüze olsun dilerim. Türkülerimize, şiirlerimize, hikâyelerimize, masallarımıza konu olan Pınar; kültürümüzde serinliği huzuru mutluluğu temsil etmiştir hep. Harekâtımıza bu ismin konması bile, kibir uluslara büyük dersler vermektedir. Yani diyoruz ki; derdimiz toprak ya da petrol değil, derdimiz bölgemizi serinleterek huzur getirmek.

Zeytin dalından sonra adıyla bile içimizi serinleten bu harekâta katılan silahlı kuvvetlerimize muvaffakiyetler diliyorum. Cepheye gidip onlara fiziken katılmamız mümkün olmasada gönlümüz dualarımız kahramanlarımızla. Hepimizin görevi onlara dua etmek, zayiat vermeden barış pınarlarını akıtmaları için arkalarında olduğumuzu hissettirmek ve her fırsatta bunu ifade ederek, dünya uluslarına ordumuza olan desteğimizi göstermektir.

Sevgili okuyucularım desteğimiz sadece duayla kalmamalıdır. Sizlerin de takip ettiğiniz gibi, dost sandığımız devletler bile bizi kınamaktadır. Birlik beraberliğimizi koruyarak dış ve iç düşmanlara okkalı bir tokat indirmeliyiz.

Diğer yandan ekonomimize yapılması muhtemel saldırılar için azami tasarrufa girmeli, Barış Pınarları Harekâtımızda atılan her kurşuna, yakılan her litre yakıta destek olmak amacıyla özel giderlerimizi kısarak tasarruf etmeliyiz. Soframızı askerlerimizinkine benzetmeli, günlük yaşantımızı onları unutmadan sürdürmeliyiz. Her tür kişisel ve aile harcamalarımızla azami tasarruf yaparak ve günlük çalıma süremizi artırarak ekonomimize katkıda bulunmalıyız.

Sevgili okuyucular bu harekâta savaş denemez, bu harekât cennet vatanımıza kasteden terör odaklarına karşı alınan bir tedbir harekâtıdır. Bugün bu harekât yapılmasaydı yarın, o teröristler bize karşı haince saldırıya geçeceklerdi. Bundan şüphesi olanlar yıllardır yaşadığımız terör olaylarına baksınlar lütfen.

Şimdi siyasi söylemleri, politik ifadeleri bir yana bırakarak; tek yürek tek yumruk olma, kınalı kuzulara destek ve dua etme vaktidir.

Madem dostumuz yok o halde milletçe bir karar alalım, daha çok çalışalım, daha çok tasarruf edelim, her alanda milli ürünlerimizi kullanalım.

Bir tek adım büyük yürüyüşlere götürür. Atalarımızın bir deyimi vardır “ Bir arpayı koca bir kazan aş yapmak.” Çok manidar değil mi?

Vakit bir tek arpadan koca bir kazan aş yapma vaktidir inşallah.

Milli kültürümüze her zamankinden daha çok önem vermeli, gençlerimize tarihimizin şeref levhalarını çok iyi anlatmalı ve atalarımızı tanıtmalıyız.

Günlük işlerimizden günlük telaşlarımızdan daha mühim bir görevimiz var. O görev TÜRKİYE olmak, madden manen ruhen askerlerimizin yanında olmak görevidir.

Sevgili okuyucularım, adı ne olursa olsun Kıbrıs Barış Harekâtından bu yana en ciddi süreçteyiz. Yedi düvel karşımızda. Yine biz bizeyiz ve tek başımızayız. Aslında hep böyleydik ve yine böyleyiz. Yok Almanya şunu diyormuş, Trump mahvedecekmiş, falanca ülke karşı

çıkıyormuş, arpalar kınıyormuş. Çıksın be arkadaş, çıksın, kınayanlar kınasın. Öleceksek bir defa ölürüz. “Kırk gün tavuk yaşamaktansa bir gün horoz yaşamak daha iyidir.”

Ellerinden geleni arkalarına koymasınlar. Bu milletin vatan sevdası hiçbir zaman ölmedi ölmeyecek. Bunu her zaman gösterdik göstermeye devam edeceğiz.

Ey dünya ulusları bizi izleyin ve TÜRKİYE olmanın gücün görün.

Hidayet ŞİŞKİN

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
kurban diyanet