Reklamı Geç
Yönden
Lufian
Hatay Alo Böcek
Dilan Polat
Sucan

Sucan

Mail: tunameuro@gmail.com

YİNE YANIYOR…. VESİLE

 

YİNE YANIYOR….
VESİLE

Ağaç diyor ki;
yaktığına yanmam..., sadece “VESİLE’den” ibaret bir can’lı olduğunu, unutmuş olmana yanarım...! 

Siz İnsanlar, birbirinizin dilini anlarken, söylenenleri duyarken, yönlendirebileceğiniz beyniniz, yürüyebileceğiniz ayaklarınız, görebilecek gözleriniz varken bile, birbirinizi yakabiliyorsunuz da, benimi yakmayacaksınız?

Evet biz ağaçlar sizler gibi konuşamıyoruz, yürüyemiyoruz..., Ancak bir özelliğimiz var ki, “biz yaşadığımızda yaşatırız, yandığımızda ise yakarız...!” Hani ben masumane yerimde kök salarken, cesaretlisin yakarsın ya..., yaktıktan sonra alevimden neden kaçarsın...? Tam bir komedyensin, söz’de cesaretli ey insanoğlu...!

Düşünüyorum da benim bir cebim olsa, her beni yakmaya geldiğinizde elimi cebime atıp al şu parayı desem, VALLAHİ yakmazsınız beni...! Verdiğim meyveleri keyifle yer, verdiğim oksijeni solur..., beni yakacak olanlara savaş açarsınız...! Ne yazık ki cebim yok işte...!
Yakarsın..., yaktıktan sonra yenisini ekersin, sonra çıkar ektiklerinle öğünür, çocuklarımıza güzel bir dünya bırakalım dersin...! Nasıl bir mantık...? Dünya’yı güzelleştirmek için, önce çirkinleştiriyorsun...? Çocuklarına yakmayı değil yaşatmayı öğret ki.., insan güzel kalsın..! Güzel insan yetişirse, dünya hep güzel kalır...!

Fidan ekince, can veriyorum sanma...! Sen sadece bir “VESİLESİN” can’ı veren yaradandır...! Anne ve Baba’nın, bir çocuğun doğmasına sadece vesile olduğu gibi..., “CAN” ise yaradana aittir...! Cesaretine güvenme..., alevimden kaçacak kadar zavallı ve korkaksın...! Yani her can’lının sadece bir “VESİLE” olduğunu unutma...! Sen bu dünya’da ne kadar görevliysen, ben’de o kadar görevliyim ey İnsanoğlu...! Her can’lının güzel bir Dünya için tamamlayıcı görevi vardır ve sadece bir VESİLE’den ibarettir...! Para insanların ürettiği bir madde’den ibarettir, yani para, insanların amacına ve yaşam kalitesine yansıyan bir VESİLE’dir...! Benim cebim yok diye.., kendi ürettiğin bir vesile’nin esiri olma...!

Çocuklarına yakmayı değil yaşatmayı öğret..., öğret ki.., insan güzel kalsın..! Güzel insan yetişirse, dünya hep güzel kalır. 
Acizane fikrim

Mustafa Göğüş

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol