Reklamı Geç
Katık Döner
Cemali inşaat
Çelik Sigorta
Yönden
Hüseyin Mert Turan

Hüseyin Mert Turan

Mail: huseyinmertturan0@gmail.com

CANHIRAŞ

 

CANHIRAŞ

Hayatımızda birçok yanlış vardır , büyük ihtimalle bu gün de oldu . Değişmez bir gerçektir maalesef yanlışlarla dolu olması hayatımızın . Hani derler ya neresinden dönersen kardır bazen öyle olmuyor , öyle bir yere geliyor ki yanlışı doğru kabullenmek zorunda kalıyorsunuz ve sonrası felaket hatta anlatılamaz bir savaş , tahmin edilemez . Yanlış anlamayın kendinle savaşacaksın .

 

 

 İnsanın en büyük düşmanı kendisi , düşünceleri ve kalbidir . Rastladığı en büyük savaş ise bunlar arasında kalmaktır .

 

Bir sayfayı düşünün , kolayca bükülür ve hatta yırtıp atabilirsin ; yüz sayfalık kitabı düşün yapamazsın işte böyle tüm olay . Çok geç oldu artık .

 

Yanlışların en azından bir kitap olmadan ya yırtıp at ya da kabullen yoksa kendi düşmanın olursun . Unutma hayatta boş geçip geri dönemiyorsun .

 

Bazen çıkmaza girdiğimizi düşünürüz aslında duvardan geçip yeni yol açmamızı istemiştir hayat bizden . Birikip duvarlaşmış yanlışlarımızı kırmamızı . Ancak böyle yaşayabiliriz belki farkında değildik ama bunu birçok kez yaptık .

 

Hayatı yabancı şarkı dinlemeye benzetin , anlamazsın ama güzel veya acıdır . Sadece dinlersin yorum yapamaz , çok zor eşlik edersin (aynı hayat dedim ya ) .

 

Yaşamak için ise sadece izlemek ya da dinlemek yetmez , gerekirse dili çözmeliyiz . Yaşamak kan damarda dolaştığı sürece değil ; ruhunu kontrol edebildiğin sürecedir . Kimi hiç yaşamamıştır mesela , kimi ise çok geç kalmıştır . Hayatımızda hiçbir şey için geç değil diyemiyoruz zihninizdeki duvarları kırın , yıkın geçin gereksiz düşünceleri .

 

Kendinizi tanıyın artık , insanların başkalarını anlaması zordur ancak kendilerini anlaması daha zor . Kimsin ? Neden buradasın ? Amacın ne ?

 

Artık zamanı geldi hedefsiz biri olmaktan çıkalım ve tüm duvarlaşmış düşüncelerimizi yıkıp kendimize gelelim . Dışarıya bak mesela neler oluyor sen nesin ?

 

Düşünsenize uzayda canlı arıyor tüm dünya ama kendinin ne olduğunu bilmiyor . Her gün yeni hastalıklar çıkıyor mesela ama insanlar çaresiz çünkü daha dünyayı ve kendini kimse tanımıyor .

 

Biz neyiz ve kimiz ?

 

Şair-Yazar

 

HÜSEYİN MERT TURAN

Anasayfaya Dönmek İçin Tıklayın

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol