Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Ceviz Ticaret
Beyza İnşaat
Ali CEREN

Ali CEREN

Mail: hataybstv@hotmail.com

HALK BİLMEK İSTİYOR  KİM BU ADAMLAR ?

 

HALK BİLMEK İSTİYOR 
KİM BU ADAMLAR ?

Halkın vicdanı Hatay İnternet TV sorulamayanları soruyor  

HALK BİLMEK İSTİYOR 
KİM BU ADAMLAR ?

Herkes(!) tarihi Meclis binası satın alındı diye seviniyor ancak Hatay’ın bir değeri olan binanın projesinin verildiği firmanın kim olduğu, nereden geldiği, hangi niteliğinden dolayı bu projeyi almaya layık görüldüğü, hangi mevzuat çerçevesinde ve kaç TL’ye bu projeyi aldığı bir Allah’ın kulunun aklına gelmiyor. 
Gelenler de korkudan ağızlarını açamıyor. 
Allah’ın bir kulundan korkmak Allah’tan korkmaktan daha önde geliyor son zamanlarda. 
Oysa daha dün Çevlik – Kale arasında yapılan ve 29 Ekim’de açılacağı söylenen –sahi açılışın geciktiği her gün için para cezası uygulanacağını ilan etmişti Sayın Valimiz- yolu yapan firmanın (İntaş) geldiği yer ve tercih edilme sebebi de (makine parkı zengin denmişti ancak hafriyat için farklı firmaya fatura kesildiği söyleniyor - Kimin acaba bu firma?- karşılıksız çek gibi çıktı sanki.  
Tercih edilen firma araç parkı kuvvetli olmasına rağmen yolu bitiremedi.. 
Yol için fiyat artışı veya herhangi bir artırım yapılacak mı sorusunu sorma hakkımızı saklı tutuyoruz… 
Dikkatli takipçilerin gözünden kaçmamıştır geçen gün sosyal medyada da haber sitemizde de paylaşıldı. 
Tıbbi Aromatik Bitkiler Müzesi’nin yenilendiği ve ziyaretçilerini beklediği haberi. 
Acaba yenileme işini Tarım İl Müdürlüğü mü yaptırdı? 
Yoksa bir başka Devlet Kurumu mu? 
Bu proje hangi değerli firmamıza, ne kadara ve hangi ödeme kalemi karşılığında yaptırılarak sonrasında Hatay Valiliği’ne devri gerçekleştirildi?
Sahi bu Müze’ye balmumu heykeller yaptırıp (fiyatını tahmin mi edelim yoksa kurum lütfedip açıklar mı) yanlarına hayat hikayeleri tabloları astıracağız diye harcayacağınız para ile; ziyarete gelenlerin buradan çıkışta Müzede sergilenen bitkileri satın alabileceği bir aktar (ki bu da köylünün o bitkileri yetiştirmesi, satması, gelir elde etmesi ve böyle bir tarımsal faaliyetin oluşması demek) ya da gezenlerin yorgunluğunu atarken oturup sergilenen bitkilerden elde edilen bir bitki çayı içmeye yönelik olarak çalışma yapılsa çok şey mi istemiş oluruz ki? 
Bir de Devlet Baba lojmanları satarken yeni yeni lojman ihtiyaçları oluşmaya başladı. 
Devletimizin itibarını burada temsil eden büyüklerimizin bu lojmanlara harcanan tadilat, kira veya tefrişat masrafları da bir hayli itibar görecek külfettedir zannımızca.. 
Arsuz, Soğukoluk derken İskenderunda da bir konak ihtiyacının hangi vesileyle oluştuğunu kamuoyu adına merak etmekteyiz ki bu kamuoyu asgari ücretin 2020 Tl olduğu bir ülkede yaşayan çok meraklı bir kamuoyu. 
Vatandaşın bir ev için yıllarca biriktirdiği miktarı ufacık ilçe kaymakamı tadilat için şak diye harcayabiliyor. 
Sonra da takım taklavat halkın içine karışıp biz sizin derdinizi dinleyeceğiz diyorlar. 
Onlar halkın derdini dinlemez ancak gazını alırlar. Sessiz sedasız yapmaları gereken yolu kurban keserek başlatır, reklamlarla canlı yayınlarla açarlar. Çöpü bile merasimle toplatan yetkili gördü bu gözler. 
Madem soruyla başladık soruyla bitirelim yazımızı.. 
Kurşunlu Han'da hangi el sanatları ustaları dükkanlarını boşaltmaları için ikna(!) edilmeye çalışılıyor? 
Habib-i Neccar Cami Vakıf Konakları’nın Dışişlerine verilen kısmı hariç kalan kısmı neden atıl bırakılıyor? Esnafın temsilcileri elde edilen gelirlerden bir miktarını buralara aktarıp buralarda unutulmaya yüz tutmuş meslekleri canlandıramazlar mı acaba? 
Kamuoyu adına cevaplanacağını umduğumuz bu soruların yanıtlarını beklerken umarım yine bize “ben yaptım oldu” veya “Belgesi var mı? Demezler…
Kalın SAĞ’lıcakla..

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar