Reklamı Geç
Tunas
Özkan
Esmergil
Asel İletişim
Ali CEREN

Ali CEREN

Mail: [email protected]

Herkes oy, o yol derdinde

Herkes oy, o yol derdinde


Yakından tanıdığım AK Parti Hatay Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Yayman ile Hatay’ın çilesi olan yollar ve diğer yatırımlarla ilgili uzun bir sohbet gerçekleştirdim.

Bu sıralar bir vekil ile uzu uzadıya sohbet etmek çok kişiye nasip olmuyor malum. Vekilimizin hizmet aşkına kefilimdir. Bu yüzden herkes oy derdinde koşarken kendisi yol ve hizmet için bakanlık yollarındadır. Samimiyetine sonuna kadar inandığım vekilimiz yol problemini bitirmek için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini özellikle belirtti.

Samandağ-Arsuz yolunu açarak Hatay’ın adını dünyaya duyurduklarını da belirtti özellikle. Sayın Yayman bisiklet yolundan oldukça memnun kalmış. Dünyanın kesintisiz en uzun bisiklet yoluna sahip olduk şükür derkenki mutluluğunu tarif edemem size. Yalnız bu yol ile ilgili başı sonu belli olmayan yol oldu sayın vekilim dediğinde eteğindeki taşları döküverdi bana. “Bu yolun asfaltı Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin uhdesindedir. Biz yapabildiğimiz yere kadar olan kısmı yaptık.

Gerisi HBB’nin tasarrufundadır. Büyükşehir yasası ile bizim de yapabileceğimiz alanlar kısıtlı buradaki gecikme HBB’nin içerisinde bulunan iş bilmezlikten kaynaklanıyor” şeklinde ifadeler kullandı. Kale Karakolu yolu HBB tarafından asfaltlanacağı için bu durumda imiş. 
Antakya-Samandağ Yolu….

Antakya-Samandağ yolunu üstlenen firmanın konkordato ilan ettiğini de belirtti Sayın vekil. Bu konuda Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile sürekli dirsek temasında olduğunu belirtti. Antakya ile Samandağ arasında vatandaşların konforlu yolculuk yapabilmeleri için yolun 2020 yılı içinde bitirilerek halkın hizmetine sunulacağı müjdesini de verdi. Buradan yol müjdesi bekleyen tüm vatandaşlara da duyurmuş olalım. 
Samandağ Devlet Hastanesi….

Samandağ için de ayrı bir müjde olan İlçe hastanesinin yapımında sona gelindi. Vekil Yayman bana hastanenin dış yapımının tamamlandığını, hastanenin iç dizaynı ile ilgili çalışmaların yapıldığını belirtti. Samandağ Devlet Hastanesi de çok yakın zamanda vatandaşların hizmetine sunulacak. Daha pek çok müjdesini de yakın zamanda yeri geldikçe açıklayacağını söyledi vekilimiz. Kendisine güzel ve samimi sohbeti için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum…


Kalın SAĞ’lıcakla…!!

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar